null

Nagroda Mieszkańców konkursu S3KTOR - wybierz najlepszą inicjatywę pozarządową!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Neon S3KTOR na gali konkursu w 2022 roku.
Neon S3KTOR na gali konkursu w 2022 roku, fot. Radek Zawadzki

Zagłosuj na Nagrodę Mieszkańców w konkursie S3KTOR! Do 30 kwietnia 95 inicjatyw pozarządowych czeka na Twój głos. Poznaj warszawski trzeci sektor i jego niezwykłe działania. Wybierz laureata Nagrody Mieszkańców!

Tysiące stołecznych organizacji pozarządowych każdego dnia zmienia Warszawę i nasze życie na lepsze. Trudno wyobrazić sobie edukację, kulturę, sport, pomoc społeczną, czy opiekę nad zwierzętami bez ich działań.

Również w najtrudniejszych chwilach organizacje, jako pierwsze są gotowe do działania. Tak było w trakcie pandemii. Tak było też w ubiegłym roku, gdy tysiące osób uciekających przed wojną w Ukrainie szukało pomocy w Warszawie.

Od 2010 roku organizujemy konkurs S3KTOR, by podziękować organizacjom pozarządowym za wszystko, co robią dla stolicy, jej mieszkanek i mieszkańców.

Jedną z nagród przyznają warszawianki i warszawiacy. Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nagrodę Mieszkańców!

To wyjątkowa okazja, by poznać wiele wspaniałych inicjatyw i podziękować za nie. Zgłoszenia mogą zainspirować, zachęcić do włączenia się w te działania lub do skorzystania z nich w przyszłości. Wystarczy wybrać jedną inicjatywę, korzystając z elektronicznego formularza do którego prowadzi baner poniżej:

 

W tym roku konkurs jest nietypowy. Obok inicjatyw, którymi organizacje wspierają nas na co dzień i sprawiają, że Warszawa jest miastem dla wszystkich, dobrym do życia, otwartym i przyjaznym, znajdą Państwo dużo działań na rzecz osób szukających schronienia przed wojną w Ukrainie. Układają się one w piękną opowieść o pomocy, ofiarności i sprawczości organizacji pozarządowych oraz mieszkańców stolicy. Serdecznie zachęcamy do poznania ich wszystkich i wybrania jednej z nich.

Wśród zgłoszonych inicjatyw mamy projekty edukacyjne, kulturalne, społeczne, czy sportowe. Są działania dla dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów. Dla osób potrzebujących pomocy. Dla zwierząt. Są koncerty, zawody, treningi, warsztaty, czy spacery. Każdy znajdzie coś z czego korzysta lub mógłby skorzystać. W czym mógłby pomóc.

Wśród zgłoszeń dotyczących pomocy dla uchodźców z Ukrainy mamy m.in. portal mapujący tę pomoc, akcję dostarczania wózków osobom z niepełnosprawnościami, punkty weterynaryjne na dworcach, asystę medyczną, przedszkola, świetlice i szkoły dla ukraińskich dzieci, zajęcia integracyjne, edukacyjne, wsparcie w znalezieniu mieszkania, czy pracy oraz wiele innych, równie ważnych działań.

Serdecznie zapraszamy do poznania tych wszystkich inicjatyw. I prosimy o Państwa głosy!

Jak głosować?

Do 30 kwietnia 2023 roku można głosować online na Nagrodę Mieszkańców – na miejskiej stronie internetowej.

Można się tam także zapoznać ze wszystkimi zgłoszonymi inicjatywami. Laureat Nagrody Mieszkańców otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz neon Konkursu S3KTOR.

W konkursie S3KTOR zostaną przyznane również trzy nagrody w kategorii podstawowej – dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej oraz nagroda za całokształt działalności Grand S3KTOR 2022.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas gali ogłoszenia laureatów, która odbędzie się 30 maja 2023 roku.

Ubiegłoroczni zwycięzcy

W 12. edycji konkursu zwyciężyli:

I miejsce - Polskie Towarzystwo Fizyczne za Letnią Szkołę Fizyki.

II miejsce - Fundacja Zwalcz Nudę za inicjatywę WIDZĘ – REAGUJĘ – ZMIENIAM.

III miejsce - Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace za Społeczne sieci wsparcia na Muranowie.

Nagrodę Mieszkańców zdobyła Fundacja Dobrych Inicjatyw za inicjatywę #PaczkaDlaSeniora.

Nagrodę za całokształt Grand S3KTOR zdobyła zaś Fundacja SYNAPSIS.

Zdjęcia z gali konkursu S3KTOR 2021

Laureci Nagrody Mieszkańców XII edycji konkursu S3KTOR – Fundacja Dobrych Inicjatyw za inicjatywę #PaczkaDlaSeniora. Fot. Radek Zawadzki

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada.

Karta zgłoszenia inicjatywy do konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2022 roku.

Zapraszamy do śledzenia profilu facebookowego konkursu: https://www.facebook.com/Konkurs.S3KTOR

Zachęcamy również do lektury podsumowania ubiegłorocznej edycji konkursu: https://um.warszawa.pl/waw/ngo/-/konkurs-s3ktor-2021