null

Szkolenie "Wolontariat w instytucjach pomocy społecznej"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Centrum Wolontariatu w Warszawie zapraszają na bezpłatne szkolenie wyjazdowe „Jak zdobyć i zatrzymać wolontariusza? - Wolontariat w instytucjach pomocy społecznej” dla organizacji działających na terenie Mazowsza.

Jeśli:

* Chcesz rozpocząć współpracę z wolontariuszami?
* Myślisz o stworzeniu własnego projektu wolontarystycznego?
* Chciałabyś zdobyć nowe umiejętności?
* Chcesz poznać ludzi takich jak Ty?
* Działasz na terenie Mazowsza?

Zgłoś się do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Jak zdobyć i zatrzymać wolontariusza? - Wolontariat w instytucjach pomocy społecznej”.

Warsztat odbędzie się w dniach 26-28 października 2009 roku – hotel „Zielony Zakątek”, Susk Stary 10, Rzekuń k/Ostrołęki. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd busem z Centrum Warszawy.

W czasie zajęć m.in.:

* pogłębimy wiedzę nt. wolontariatu
* rozważymy aspekty prawne regulujące współpracę wolontariuszy z placówkami • nauczymy się rekrutować ochotników i organizować ich pracę


Udział w szkoleniach będzie też niepowtarzalną okazją zapoznania się z dobrymi praktykami i realizowanymi programami wolontariackimi.

Dodatkowym atutem jest forma wyjazdowa - podczas trzydniowych sesji integrujemy się w środowisku osób zainteresowanych tematyką wolontariatu, wymieniamy poglądy, planujemy wspólne działania.

Organizatorem warsztatów jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej (MCPS), trenerami - specjaliści Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 października br. na podstawie formularza zgłoszeniowego przesłanego faksem lub e-mailem do Piotra Oniszka
fax: 022 622 47 32 e-mail: piotr.oniszk@mcps.com.pl

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych na szkolenie nastąpi w dn. 22 października na stronach: Projektu „Razem dla Mazowsza – Edukacja w Działaniu” www.mcps-efs.pl

Załączniki: