null

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu "63 działania na 63 dni Powstania"

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy organizacje pozarządowe zainteresowane konkursem "63 działania na 63 dni Powstania" na spotkanie informacyjne, dotyczące szczegółów realizacji zadania publicznego, w dniu 6 maja (wtorek) o godzinie 18.00 w Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Senatorskiej 27, sala konferencyjna (I p.).

Zadanie konkursowe realizowane będzie w ramach działań społecznych towarzyszących obchodom 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło zadania konkursowego odwołuje się do 63 dni Powstania Warszawskiego i zaprasza warszawiaków do wspólnego działania na rzecz Miasta, w którym się uczą, pracują i mieszkają. Konkurs jest swoistą formą patriotyzmu lokalnego na miarę naszych czasów. 

Głównym założeniem zadania jest aktywizacja warszawiaków, wsparcie kreatywnych form działania na rzecz najbliższego otoczenia i wspólnot lokalnych, pomoc w realizacji oddolnych działań lokalnych, włączenie warszawiaków w budowanie społecznego i kreatywnego wizerunku stolicy oraz zaznajomienie z możliwościami, jakie daje mechanizm inicjatywy lokalnej.

Celem otwartego konkursu jest wyłonienie operatora, który opracuje system grantowy (regranting), a także przejmie kontrolę działań podejmowanych przez warszawiaków w ramach niewielkich projektów skierowanych do najbliższego otoczenia, finansowanych ze środków publicznych w pełnej wysokości (nie przekraczającej jednak 1 500,00 zł), a także przekaże swoim patnerom społecznym wiedzę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

 

Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajduje się TUTAJ.