null

S3KTOR 2023 - ruszyła XIV edycja konkursu, czekamy na zgłoszenia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Laureaci konkursu S3KTOR wraz z wręczającymi nagrody pozują na scenie do wspólnego zdjęcia.
Finał gali ogłoszenia laureatów konkursu S3KTOR 2022. Fot. Radek Zawadzki.

Trzeci sektor to organizacje społeczne, które zmieniają życie wielu ludzi i świat wokół na lepszy. Już po raz czternasty ogłaszamy konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR, aby im za to podziękować. Do 11 marca czekamy na zgłoszenia.

Zgłoszenia

Każdy może zgłosić inicjatywy, w kategorii podstawowej konkursu oraz organizacje do nagrody Za całokształt Grand S3KTOR. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz albo wypełnić papierowy i przesłać tradycyjna pocztą.

Stołeczny trzeci sektor

15 tysięcy organizacji pozarządowych zarejestrowanych jest w Warszawie, a ponad 7 tysięcy z nich aktywnie działa w obszarach edukacji i wychowania, sportu i rekreacji, kultury i sztuki, pomocy społecznej i humanitarnej, praw obywatelskich, ochrony środowiska i wielu innych.

Trzeci sektor zmienia nasze życie. Bierzemy udział w jego działaniach, korzystamy z jego pomocy, często nawet nie wiedząc, że za tymi działaniami stoją organizacje pozarządowe.

Od 2010 roku Urząd m.st. Warszawy organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. W ciągu dotychczasowych trzynastu edycji zgłoszono ponad 1 300 działań, a 108 organizacji zostało nagrodzonych.

Dzięki temu każdy mógł poznać panoramę stołecznego trzeciego sektora, zacząć korzystać z jego oferty, pomocy, czy angażować się w jego inicjatywy.

Kontynuujemy tę historię i zapraszamy wszystkich do zgłaszania inicjatyw i organizacji do konkursu.

Zgłoszenia ruszyły

Kapituła konkursu przyzna trzy nagrody w kategorii podstawowej konkursu. Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego wybierze laureata nagrody za całokształt - Grand S3KTOR 2023. Warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu online wyłonią zdobywcę Nagrody Mieszkańców.

Kandydatury może zgłaszać każdy. Można wskazać inicjatywę realizowaną w 2023 roku do nagrody w kategorii podstawowej albo zasłużoną organizację do nagrody Za całokształt Grand S3KTOR. W przypadku tej ostatniej organizacja musi działać co najmniej 10 lat na rzecz Warszawy.

Każdy może zgłosić wiele inicjatyw i wiele organizacji. Trzeba tylko do 11 marca wypełnić elektroniczne formularze:

Karta zgłoszenia inicjatywy do konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2023 roku S3KTOR: link

 

Karta zgłoszenia w kategorii Za całokształt Grand S3KTOR 2023: link

 

 

Laureaci konkursu w kategorii podstawowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 20 tys. zł (I miejsce), 15 tys. zł (II miejsce) i 10 tys. zł. Zdobywca nagrody za całokształt Grand S3KTOR 2023 otrzyma 20 tys. zł., a zwycięzca Nagrody Mieszkańców – 10 tys. zł.

Internetowe głosowanie rozpocznie się w kwietniu. Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się pod koniec maja.

Ubiegłoroczni zwycięzcy

13 edycję konkursu S3KTOR zdominowała pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

W nagraniu skierowanym do uczestników gali ogłoszenia laureatów Prezydent Rafał Trzaskowski mówił:

Otworzyli Państwo swoje serca i stworzyli ogromną liczbę ważnych inicjatyw. Nieśliście i niesiecie bezcenną pomoc. Na dworcach, na ulicach, w punktach pobytowych. Dosłownie wszędzie. Bez tej determinacji, bez niesamowitego zaangażowania NGO-sów oraz zwykłych mieszkanek i mieszkańców stolicy, na pewno nie bylibyśmy w stanie sobie z tym ogromnym wyzwaniem poradzić. Dziękuję Wam raz jeszcze z całego serca.

Z kolei wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra dziękowała tym, którzy zmieniają stolicę: W Warszawie zarejestrowanych jest ponad 14 tysięcy fundacji i stowarzyszeń. Po raz kolejny nagrodziliśmy te, które najlepiej wspierają swoją działalnością mieszkanki i mieszkańców Warszawy. Dziękuję, że wspólnie z nami budujecie miasto dla wszystkich. Działalność osób pracujących w trzecim sektorze jest nie do przecenienia.

Laureatami 13. edycji konkursu zostali:

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu S3KTOR.

ZARZĄDZENIE NR 283/2024 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z 9 lutego 2024 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2023 roku S3KTOR

ZARZĄDZENIE NR 469/2024 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z 4 marca 2024 r. w sprawie powołania Kapituły konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2023 roku S3KTOR

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z ubiegłorocznej gali ogłoszenia laureatów konkursu:

 

oraz pełnego zapisu gali:

Logo konkursu S3KTOR 2023 w formie kolorowego neonu.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Gala ogłoszenia laureatów konkursu S3KTOR 2022 r. Wspólne zdjęcie laureatów i wręczających nagrody na scenie.
Gala ogłoszenia laureatów konkursu S3KTOR 2021 r. Wspólne zdjęcie laureatów i wręczających nagrody na scenie.

Załączniki: