null

Przedsiębiorstwa społeczne - mazowieckie modele działania

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych seminariach nt. funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych organizowanych w ramach projektu "Przedsiębiorstwa społeczne - mazowieckie modele działania"

Zapraszamy do udziału w seminariach na temat tworzenia i działania przedsiębiorstw społecznych organizowanych w ramach projektu"Przedsiębiorstwa społeczne - mazowieckie modele działania" realizowanego przez firmę WYG International sp. z o.o. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 7.2.2, wdrażane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych).

Seminaria adresowane są do przedstawicieli samorządów lokalnych, ośrodków pomocy społecznej, powiatowych urzędów pracy, organizacji pozarządowych, pracodawców i osób fizycznych z terenu Mazowsza, które chcą dowiedzieć się lub pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych.

W seminariach mogą również uczestniczyć reprezentanci już działających przedsiębiorstw społecznych.

Uczestnicy będą mieli możliwość poznać praktykę działalności przedsiębiorstw społecznych, dowiedzieć się o ich sukcesach, ale także niepowodzeniach, poznać korzyści, które przynosi działalność przedsiębiorstw społecznych, ale również problemy związane z ich funkcjonowaniem. Będą mieli okazję zastanowić się również, nad tym, czy i w jakiej formie przedsiębiorstwo społeczne powinno działać w ich społecznościach lokalnych, a także będą mogli przedyskutować to z ekspertami i praktykami. Program zajęć oparty został na wynikach badań przedsiębiorstw społecznych przeprowadzonych w ramach Projektu oraz na doświadczeniach i wiedzy praktyków, którzy prowadzić będą seminaria.

Seminaria odbywać się będą w blokach tematycznych, każdy z nich obejmuje trzy jednodniowe spotkania, poświęcone jednemu z trzech obszarów: tworzenie i działanie przedsiębiorstwa społecznego, jego funkcje społeczne oraz działalność ekonomiczna.

Seminaria będą odbywać się w sześciu miastach Mazowsza:
Warszawie (2 edycje), Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.

Na terenie m.st. Warszawy organizowane będę następujęce seminaria:

1 edycja
20.05.2009 - Modele działania PS
27.05.2009 - Funkcje społeczne PS
03.06.2009 - Działalność ekonomiczna PS

2 edycja
09.06.2009 - Modele działania PS
16.06.2009 - Funkcje społeczne PS
23.06.2009 - Działalność ekonomiczna PS

Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy świat"
ul. Nowy świat 6/12
00-400 Warszawa

Formularz zgłoszeniowy

O udziale w seminarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia na seminaria przyjmowane są:
1. poprzez stronę internetową: www.ekonomiaspoleczna-mazowieckie.pl
2. drogę e-mailową: es.mazowia@wyginternational.pl
3. faksem: (022) 492-71-13
4. telefonicznie: (22) 492 71 90, 492 71 21