null

Promocja wolontariatu w NGO

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miasto Stołeczne Warszawa realizuje projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest promocja i rozwój wolontariatu m.in. poprzez wsparcie warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji w organizacji wolontariatu.

Na Miejskim Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl, organizatorzy wolontariatu mogą zamieścić swoje oferty, a mieszkańcy mają możliwość wyszukiwania ich ze względu na zróżnicowane kryteria. Portal jest skutecznym narzędziem rekrutacji wolontariuszy oraz promocji działań związanych z wolontariatem. Zamieszczone oferty promowane są także przez profil projektu „Ochotnicy warszawscy” na Facebook’u.

Częścią portalu jest dział „aktualności”, w którym pojawiają się wiadomości dotyczące wolontariatu w Warszawie. Do współtworzenia tego działu i zamieszczania w nim materiałów dotyczących wolontariackich działań i podejmowanych inicjatyw zapraszamy warszawskie organizacje pozarządowe. W tym celu prosimy o wysłanie przygotowanego materiału materiał (np. wywiad z wolontariuszem, relację z akcji, ekspercki tekst o wolontariacie) na adres ochotnicy@um.warszawa.pl.

Projekt „Ochotnicy warszawscy” to także działania dedykowane bezpośrednio wolontariuszom i organizatorom wolontariatu, których celem jest podnoszenie poziomu wiedzy i rozwój kompetencji (w tym np. z zakresu promocji wolontariatu przez organizację). W ofercie znajdują się m.in. liczne bezpłatne szkolenia, wizyty studyjne, superwizje, mentoring, indywidualne poradnictwo oraz debaty dotyczące różnych aspektów wolontariatu. Szczegóły na temat oferty można znaleźć na portalu www.ochotnicy.waw.pl w zakładce Wydarzenia i szkolenia.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.