null

Wybierz laureata Nagrody Mieszkańców konkursu S3KTOR!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Laureaci Nagrody Mieszkańców konkursu S3KTOR 2022 podczas wręczenia nagród
Laureaci Nagrody Mieszkańców konkursu S3KTOR 2022.

Do 29 kwietnia każdy może poznać 31 niezwykłych inicjatyw pozarządowych i zagłosować na jedną z nich. Każdym z tych działań organizacje społeczne zmieniały życie warszawianek i warszawiaków na lepsze. Podziękujmy im za to oddając swój głos.

Od 2010 roku Urząd m.st. Warszawy organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. Wydarzeniem tym dziękujemy organizacjom pozarządowym za to, co robią dla nas wszystkich i promujemy ich działania.

W ciągu trzynastu dotychczasowych edycji wpłynęło ponad 1 300 zgłoszeń i nagrodziliśmy 108 organizacji.

Nagroda Mieszkańców – do 29 kwietnia każdy może zagłosować i wybrać laureata

Jednego z laureatów wybierają warszawianki i warszawiacy. Głosowanie na Nagrodę Mieszkańców odbywa się online i jest otwarte dla każdego. Wystarczy wybrać jedną inicjatywę w formularzu dostępnym pod tym adresem: https://projekty.um.warszawa.pl/S/S3ktor/

Głosowanie na Nagrodę Mieszkańców to wyjątkowa okazja do poznania fragmentu panoramy stołecznego trzeciego S3KTOR-a i wspaniałych działań, z których można korzystać, w które można się angażować, które można wspierać. To szansa na podziękowanie organizacjom pozarządowym za to, co dla nas robią.

W słowach skierowanych do uczestników ubiegłorocznej gali ogłoszenia laureatów konkursu Prezydent Trzaskowski mówił: „Już sama lektura zgłoszeń do konkursu S3KTOR wystarczy, by zobaczyć tę szeroką panoramę i przekonać się, jak wiele dobra dajecie Państwo mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta. Serdecznie dziękuję za to Państwu obecnym na gali, jak i wszystkim przedstawicielom warszawskich organizacji pozarządowych.”

31 nominowanych inicjatyw     

W tym roku po raz pierwszy Kapituła konkursu nominowała inicjatywy do Nagrody Mieszkańców.

 „Chcieliśmy nominować 20 z 90 zgłoszonych w tym roku inicjatyw – mówi Ewa Kolankiewicz, przewodnicząca Kapituły konkursu – ale okazało się to niemożliwe. Było tyle wspaniałych działań, że w pierwszym kroku członkinie i członkowie Kapituły wskazali do dyskusji aż 69 z nich. Ostatecznie nominowaliśmy 31 inicjatyw, będąc bardzo wdzięcznymi za wszystkie 90 zgłoszonych.”

Edukacja, kultura, sport, pomoc społeczna, prawa człowieka, ochrona zdrowia, czy ochrona środowiska, to tylko niektóre z obszarów, których dotyczą działania nominowane do Nagrody Mieszkańców. Działania, którymi fundacje i stowarzyszenia, w 2023 roku, zmieniały nasze wspólne życie na lepsze.

Serdecznie zapraszamy do poznania tych wspaniałych inicjatyw i zagłosowanie na jedną z nich!

Zwycięzca Nagrody Mieszkańców otrzyma 10 tys. zł.

Od lat partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, które fundują Nagrodę Mieszkańców, uczestniczą w wyborze laureatów, a w poprzednich latach gościły również gale konkursu w zabytkowej zajezdni. 

Partnerami konkursu są także portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada.

Więcej informacji na stronie internetowej konkursu.