null

Konkurs S3KTOR 2020/21 – do 13 września można zgłaszać inicjatywy łagodzące skutki pandemii

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia laureatów konkursu S3KTOR 2018 pozujących wspólnie podczas gali rozdania nagród.

Zdalna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży, dostarczanie posiłków seniorom, wspieranie w codziennych czynnościach osób z grup ryzyka, bezpieczna impreza biegowa, czy śpiewanie kolęd pod oknami samotnych osób – m.in. takimi działaniami organizacje pozarządowe starały się pomagać mieszkańcom Warszawy podczas pandemii. Do 13 września można zgłaszać do konkursu S3KTOR inicjatywy, które służyły przeciwdziałaniu oraz łagodzeniu skutków epidemii COVID-19.

Już po raz jedenasty Miasto Stołeczne Warszawa organizuje konkurs na najlepszą inicjatywę pozarządową S3KTOR. Od 2010 roku nagradzane są najbardziej wartościowe przedsięwzięcia realizowane na rzecz mieszkańców stolicy. W minionych edycjach konkursu udział wzięło ponad tysiąc organizacji. Ze względu na wyjątkowy czas tegoroczna edycja będzie inna niż dotychczasowe.

W tym roku chcielibyśmy podziękować organizacjom, które wspierały mieszkańców Warszawy w trakcie pandemii – mówi Ewa Kolankiewicz Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i dodaje – Były to najróżniejsze działania – od szycia maseczek, przez wsparcie psychologiczne, dostarczanie zakupów, czy prowadzenie zajęć online dla podopiecznych. Z tego powodu zamiast trzech kategorii głównych, postanowiliśmy stworzyć tylko jedną, ale z trzema nagrodami – dla inicjatyw, które służyły przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii COVID-19. Serdecznie zapraszam organizacje pozarządowe do zgłaszania swoich działań do konkursu.

Do 13 września można przesłać karty zgłoszeń opisując inicjatywy, które służyły przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii COVID-19. Organizacje mogą zgłaszać własne działania podjęte w 2020 i 2021 roku.

W kategorii głównej zostaną przyznane trzy nagrody finansowe: – I w wysokości 20 000 zł, II – 15 000 zł, III – 10 000 zł.

Jak co roku zostanie przyznana również nagroda Za całokształt Grand S3KTOR w wysokości 20 000 zł. Otrzyma ją organizacja, która realizuje inicjatywy od minimum dziesięciu lat i szczególnie zasłużyła się dla Warszawy. Tu również serdecznie zapraszamy organizacje, które od ponad dekady działają w stolicy, by do 13 września opisały swoje działania na rzecz jej mieszkańców i zgłosiły udział w konkursie.

Dodatkową nagrodę w kategorii głównej, w wysokości 10 000 zł, ufunduje partner konkursu - Tramwaje Warszawskie.

Inicjatywy do konkursu w kategorii podstawowej oraz nagrody Za całokształt Grand S3KTOR mogą zgłosić organizacje pozarządowe biura Urzędu m.st. Warszawy i dzielnice m.st. Warszawy.

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 13 września 2021 r. w jeden ze wskazanych poniżej sposobów:

  1. przesłać pocztą na adres Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, na adres: ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa – za datę wpływu uznaje się datę doręczenia przesyłki do Urzędu;
  2. przesłać pocztą elektroniczną skan Karty na adres: ngo@um.warszawa.pl.

Wszystkie szczegóły konkursu, regulamin, karty zgłoszeń oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/ngo/-/konkurs-s3ktor-2020-21

Zdjęcie przedstawia laureatów konkursu S3KTOR 2017 pozujących wspólnie podczas gali rozdania nagród.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie przedstawia widok z góry na salę i uczestników gali rozdania nagród S3KTOR 2017.
Zdjęcie widowni gali rozdania nagród S3KTOR 2015.
Zdjęcie przedstawia grupę laureatów konkursu S3KTOR 2018.
Zdjęcie przedstawia laureatów konkursu S3KTOR 2018 pozujących wspólnie podczas gali rozdania nagród.
Zdjęcie przedstawia laureatów jednej z nagród w konkursie S3KTOR 2019.