null

Konkurs S3KTOR 2021 – zapraszamy do wzięcia udziału!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo konkursu S3KTOR 2021 - kolorowy napis w formie neonu
Logo konkursu S3KTOR 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową zrealizowaną w 2021 roku. Już po raz 12 będzie to okazją do wyróżnienia ważnych działań i podziękowania organizacjom społecznym za to, co robią dla stolicy i jej mieszkanek i mieszkańców.

Organizacje pozarządowe każdego dnia współtworzą Warszawę dla wszystkich. Pomagają nam dbać o to, by każdy z mieszkańców czuł się po prostu u siebie – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy. – Żeby Warszawa była miastem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym.

Organizacje opiekują się najsłabszymi, edukują dzieci, promują sport, oferują przeżycia kulturalne i tworzą setki inicjatyw dzięki którym nasze życie jest lepsze. Często nie wiemy, jak wiele im zawdzięczamy. W 2021 roku ponad tysiąc z nich realizowało zadania publiczne współfinansowane przez Miasto.

Zapraszamy do zgłaszania zarówno własnych działań, jak działań innych organizacji. A organizacje, które od ponad 10 lat działają na rzecz warszawianek i warszawiaków zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do nagrody Za całokształt Grand S3KTOR 2021. Czas na zgłaszanie inicjatyw trwa do 31 lipca.

Konkursem na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR staramy się przybliżyć mieszkańcom działania organizacji społecznych. Chcemy promować trzeci sektor, zachęcać warszawianki i warszawiaków do włączania się w to co im oferuje – mówił Ewa Kolankiewicz, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. - Chcemy też podziękować organizacjom za to co robią dla Warszawy i jej mieszkańców.

Wszystkie warszawianki i wszystkich warszawiaków gorąco zachęcamy do głosowania na Nagrodę Mieszkańców. Internetowe głosowanie rozpocznie się w połowie sierpnia i będzie trwało do 16 września.

Laureaci konkursu w kategorii podstawowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. zł (I miejsce), 10 tys. zł (II miejsce) i 5 tys. zł. Zdobywca nagrody Za całokształt Grand S3KTOR 2021 otrzyma 20 tys. zł, a zwycięzca Nagrody Mieszkańców – 10 tys. zł.

Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się pod koniec października.

Partnerami konkursu, tak jak w latach ubiegłych, są Tramwaje Warszawskie i portal warszawa.ngo.pl.

Wszystkie szczegóły, karty zgłoszeń i informacje o Nagrodzie Mieszkańców znajdą Państwo na stronie: um.warszawa.pl/waw/ngo/-/konkurs-s3ktor-2021 oraz w załączeniu.

Zarządzenie nr 1041/2022 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z 14 czerwca 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2021 roku S3KTOR.

Załączniki: