null

Konkurs na animacje lokalnych działań nad Wisłą

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Już od kilku lat systematycznie staramy się poszerzać możliwości spędzania czasu nad naszą rzeką. Dziś warszawiaków nie trzeba namawiać, by przychodzili nad Wisłę, bo robią to bardzo chętnie. Inwestujemy w ten obszar, by mogli korzystać z nowoczesnych bulwarów, wypoczywać na zadbanych plażach, wypić kawę w pięknym pawilonie plażowym. Teraz dajemy nowe narzędzie wpływania na to, co będzie się działo nad Wisłą. Liczę na zaangażowanie mieszkańców, bo Wisła to przecież nasz wspólny skarb – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

 

O dotację w ramach ogłaszanego właśnie konkursu można aplikować w trzech kategoriach:

  • wydarzenie
  • stała oferta rekreacyjno-turystyczna
  • aranżacja w przestrzeni publicznej

Priorytetem będzie wsparcie działań, które mają szansę wpisać się w program atrakcji wiślanych w Warszawie również w kolejnych latach. Dzięki temu kalendarz wydarzeń, w który na stałe wpisały się już m.in. Wianki nad Wisłą czy Święto Wisły, ma szanse wzbogacić się o nowe pomysły.

Zgłaszane projekty muszą zostać zrealizowane do końca września 2014 r. Do wykorzystania jest 180 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze środków przeznaczonych na kampanię informacyjno-promocyjną projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Pomysły na inicjatywy związane z rzeką można zgłaszać do 10 kwietnia.

Warszawskie plaże to jedno z 25 miejsc na świecie, w których najchętniej „meldowali się” w ubiegłym roku użytkownicy Facebooka. W sezonie nad Wisłą działa ok. 20 klubokawiarni, powstają nowe publiczne przestrzenie, jak lewobrzeżne bulwary, plaże, Nadwiślański Szlak Rowerowy. W tym roku chcemy jeszcze bardziej urozmaicić wiślane wydarzenia i sprawić, by warszawiacy wiedzieli o rzece jeszcze więcej. Konkurs dotacyjny to jeden z elementów szerzej zakrojonych działań, o których już wkrótce – dodaje Marek Piwowarski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

 

Dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w konkursie:

Regulamin konkursu

Wniosek_konkursowy-Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu

Wniosek_konkursowy-Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu (wersja edytowalna)

Kosztorys_realizacji_zadania_konkursowego-Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu

Umowa-Zalacznik_nr_3_do_Regulaminu

Umowa_o_dzielo-Zalacznik_nr_4_do_Regulaminu

Oswiadczenie_o_przeniesieniu_autorskich_praw_majatkowych-Zalacznik_nr_5_do_Regulaminu