null

Forum Komisji Dialogu Społecznego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Forum Komisji Dialogu Społecznego działa w celu wzmocnienia i pogłębienia współpracy m.st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi, a jego głównym zadaniem jest wymiana informacji pomiędzy branżowymi komisjami dialogu społecznego i dzielnicowymi komisjami dialogu społecznego.

Funkcjonowanie Forum określa § 28 programu współpracy m.st. Warszawy w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi.

Posiedzenia FKDS są jawne i otwarte. Odbywają się nie rzadziej niż dwa razy w roku i są zwoływane przez Pełnomocnika. W pracach FKDS biorą udział przedstawiciele ciał dialogu oraz zaproszeni goście.

 

Najbliższe posiedzenie Forum:

Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli BKDS i DKDS na pierwsze w tym roku posiedzenie

FORUM KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGO
11 kwietnia 2022 r. w godz. 17.00– 19.00 
w formie spotkania online

  

Do udziału w spotkaniu FKDS zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich branżowych i dzielnicowych komisji dialogu społecznego oraz osoby zainteresowane tematami, które będą poruszane na spotkaniu.


O czym będziemy rozmawiać?


Tematem spotkania będą zbiórki i darowizny.  Porozmawiamy o tym jakie przepisy należy brać pod uwagę, aby zgodnie z prawem wspierać osoby poszkodowane w wyniku działań wojennych w Ukrainie. 


W związku z inwazją na Ukrainę wiele organizacji pozarządowych w Polsce  zintensyfikowało proces zbiórek publicznych oraz przekazywania darowizn rzeczowych i finansowych grupom/osobom uciekającym przed wojną z terenu Ukrainy. Warto zwracać uwagę, aby pomoc ta była przeprowadzona w sposób zgodny z prawem i nie spowodowała w przyszłości negatywnych konsekwencji dla organizacji. 


Jest to pierwsze spotkanie poświęcone zasadom pomocy osobom przybyłym do Polski z Ukrainy po 24 lutego 2022. Planujemy kolejne spotkania poświęcone przepisom zawartym w specustawie w zakresie legalizacji pobytu, sprawom socjalnym, edukacji itp. Te organizacje, które już teraz potrzebują informacji na ten temat zachęcamy do skorzystania z portalu informacyjnego przygotowanego przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej - https://ukraina.interwencjaprawna.pl/ 


Program spotkania 11 kwietnia


17.00 – 17.10 – Logowanie uczestników/uczestniczek i przygotowanie techniczne.
17.10 – 17.40 – Prezentacja przepisów dotyczących darowizn (rzeczowych i finansowych - przyjmowania i przekazywania), ekspertka Katarzyna Sadło – SCWO, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO)
17.30 – 17.50 – Pytania odpowiedzi
17.50 – 18.20 – Prezentacja zagadnień związanych ze zbiórkami - m.in. uważności na pranie brudnych pieniędzy i na rozliczanie zbiórek, ekspertka Katarzyna Sadło – SCWO, FRSO
18.20 – 18.40 – Pytania i odpowiedzi
18.40 – 19:00 – Dyskusja na temat potrzeb organizacji w zakresie wiedzy i rozwiązań systemowych  ważnych z punktu widzenia pomocy migrantom, w szczególności z Ukrainy 
19.00 – Zakończenie Forum.

Zgłoszenia
Spotkanie ma charakter otwarty, jednak ze względów organizacyjnych i technicznych  prosimy o zarejestrowanie się do dnia 8 kwietnia 2022. 
LINK do rejestracji https://crmscwo2022.boris.org.pl/rejestracja/spotkanie-boris-11.04.2022 


Spotkanie odbędzie się przy użyciu platformy Zoom. 
Link do spotkania online: 
https://us06web.zoom.us/j/84654567942  

Meeting ID: 846 5456 7942 
One tap mobile 
+48223065342,,84654567942# Poland 
+48223073488,,84654567942# Poland

Rekomendujemy zainstalowanie bezpłatnego oprogramowania Zoom na swoim komputerze/telefonie – poprawi to jakość łącza i usprawni możliwość uczestniczenia w spotkaniu. Program można pobrać ze strony www.Zoom.us Jeśli nie chcecie Państwo pobrać oprogramowania jest możliwość dołączenia się do spotkania bezpośrednio poprzez stronę www.zoom.us 

W razie zgłoszenia takiej potrzeby w formularzu zgłoszeniowym spotkanie może być tłumaczone na język migowy. 

Kontakt
Dodatkowych informacji na temat procedury rejestracyjnej udziela Ewelina Markowska (ewelina@boris.org.pl)
Dodatkowych informacji na temat przebiegu spotkania udziela Katarzyna Sekutowicz (kasias@boris.org.pl.)

O organizatorze

Forum Komisji Dialogu Społecznego organizuje Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). SCWO to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Pełna oferta SCWO jest dostępna na stronie warszawa.ngo.pl/scwo. 
Aktualności: fb/warszawa.ngo.
 

Załączniki: