null

"Działalność Fundacji Konrada Adenauera w Polsce - obszary i możliwości nawiązania współpracy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy oraz Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT – Warszawa zapraszają na Europejski Wykład Otwarty pn. "Działalność Fundacji Konrada Adenauera w Polsce - obszary i możliwości nawiązania współpracy", który odbędzie się w czwartek 25 października 2012 roku o godz. 12:00 w sali 2018 (XX p.) w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Dzięki pracy 70 biur i prowadzonym projektom w ponad 120 państwach Fundacja Konrada Adenauera wspiera rozwój demokracji, państwa prawa i społecznej gospodarki rynkowej. Aby zapewnić wolność i pokój nieprzerwanie wspiera dialog w polityce wewnętrznej i międzynarodowej, jak i porozumienie między kulturami oraz religiami.

Image preview


Fundacja Konrada Adenauera w Polsce we współpracy z polskimi partnerami organizuje różnorodne projekty zgodne z celami statutowymi Fundacji. Należą do nich głównie: rozwój społeczeństwa obywatelskiego i umacnianie demokracji, integracja Polski z Unią Europejską i dalszy rozwój UE, debata nad wartościami i odpowiedzialnością społeczną, pogłębianie stosunków polsko-niemieckich.

 

Program wykładu:

  1. Przedstawienie funkcjonowania niemieckiej fundacji politycznej na przykładzie Fundacji Konrada Adenauera.
  2. Obszary działalności Fundacji Konrada Adenauera w Polsce.
  3. Formy i zakres współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.
  4. Rozmowa z uczestnikami spotkania.


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

 

Image preview

Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT – Warszawa jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.