Gremia Strategia rozwoju MW do 2040 roku

Grupy tematyczne

Grupy tematyczne zostały powołane w ramach 4 obszarów tematycznych: Metropolia gospodarki, Metropolia otwarta na ludzi, Metropolia w ruchu, Metropolia zrównoważona.

W skład każdej grupy wchodzą przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych z obszaru metropolii, organizacji pozarządowych, ekspertów tematycznych oraz biur Urzędu m.st. Warszawy.

Reprezentanci organizacji pozarządowych oraz eksperci tematyczni zostali wybrani podczas otwartego naboru.

Grupy tematyczne są w szczególności odpowiedzialne za:

  • opiniowanie i zgłaszanie uwag do produktów procesu strategicznego (np. diagnoza strategiczna, model struktury funkcjonalno-przestrzennej);
  • wypracowanie wkładu do Strategii w zakresie podejmowanym przez grupę (np. propozycje celów i kierunków działań);
  • rekomendowanie odpowiednich zapisów do całej Strategii (wpływ na przygotowanie poszczególnych produktów i projektu dokumentu).

Załączniki:

Lista członków grup tematycznych, stan na 3.06.2024 r.

Eksperci

  1. Gawron-Smater Agnieszka
  2. Grendecka Elżbieta
  3. Janus-Khouri Ewa
  4. Myszkorowska Katarzyna

Przedstawiciele NGO

  1. Malczyk Łukasz

Przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych metropolii warszawskiej

  1. Adamek Katarzyna (Góra Kalwaria)
  2. Cegliński Kamil (Jaktorów)
  3. Cheda Aleksandra (Powiat warszawski zachodni)
  4. Dąbek Jan Adam (Prażmów)
  5. Dąbrowski Paweł (Grodzisk Mazowiecki)
  6. Florczak Aleksandra (Baranów)
  7. Kamińska Monika (Raszyn)
  8. Krzyżanowska-Kidała Dominika (Radzymin)
  9. Landowski Michał (Powiat pruszkowski)
  10. Łasiński Marcin (Stare Babice)
  11. Łazarczyk Marta (Kołbiel)
  12. Muszyńska-Dziurny Joanna (Powiat piaseczyński)
  13. Niezabitowska Agnieszka (Zakroczym)
  14. Orzechowska Olimpia (Sulejówek)
  15. Orzechowski Piotr (Strachówka)
  16. Piłkowska-Końska Monika (Pomiechówek)
  17. Uchman Dariusz (Cegłów)
  18. Piórkowska Monika (Wiązowna)
  19. Seweryniak Paweł (Jabłonna)
  20. Smuga Robert (Mińsk Mazowiecki – gmina miejska)
  21. Widz Robert (Piaseczno)
  22. Więch Agnieszka (Pruszków)
  23. Woźniakowska Agnieszka (Serock)
  24. Zaczek Justyna (Kobyłka)

Przedstawiciele biur Urzędu m.st. Warszawy

  1. Dziewońska Marta (Biuro Strategii i Analiz)
  2. Jekiel Justyna Magdalena (Biuro Strategii i Analiz)
  3. Likhtarovich Karolina (Biuro Marketingu Miasta)
  4. Oman Michał (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  5. Paradowski Piotr (Biuro Rozwoju Gospodarczego)
  6. Siekierska-Rosiak Izabela (Biuro Strategii i Analiz)

Eksperci

  1. Bednarek-Szczepańska Maria
  2. Bujalska Eliza
  3. Czerwińska Kamila
  4. Grabowska Izabela
  5. Jastrzębowska-Tyczkowska Agata
  6. Jewdokimow Marcin
  7. Kępkowicz Agnieszka
  8. Korcelli-Olejniczak Ewa
  9. Malinowska Anna
  10. Morawska-Narkiewicz Grażyna
  11. Zadorozhna Olha
  12. Żukowska-Gardzińska Dominika

Przedstawiciele NGO

  1. Czaplicka-Faryna Katarzyna
  2. Iwaniukowicz Bożena
  3. Mędrzecka-Stefańska Joanna
  4. Ruciński Marcin
  5. Tkaczyk Bartłomiej
  6. Wieczorek Bartosz
  7. Wojcieszak Mateusz

Przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych metropolii warszawskiej

  1. Aleksińska Maria (Nadarzyn)
  2. Gniado Ewa (Kałuszyn)
  3. Grabska-Gliwka Katarzyna (Czosnów)
  4. Jankowska Elżbieta (Żabia Wola)
  5. Kikolski Witold (Powiat miński)
  6. Kiliański Marcin (Tarczyn)
  7. Kiljan Katarzyna (Karczew)
  8. Kozerewicz Joanna (Powiat nowodworski)
  9. Milewska Urszula (Mińsk Mazowiecki – gmina wiejska)
  10. Mizerska Adriana (Osieck)
  11. Osińska-Pujer Małgorzata (Leoncin)
  12. Pęgier Jolanta (Wołomin)
  13. Pisarska Katarzyna (Marki)
  14. Retman Karolina (Otwock)
  15. Sosnowska Agnieszka (Klembów)
  16. Ufel Dorota (Zielonka)
  17. Wąsowska Ksenia (Siennica)
  18. Wysocki Jerzy (Brwinów)

Przedstawiciele biur Urzędu m.st. Warszawy

  1. Czerska Monika (Biuro Kultury)
  2. Gaweł Piotr (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  3. Kołtońska Angelika (Biuro Strategii i Analiz)
  4. Muszyński Rafał (Biuro Polityki Zdrowotnej)
  5. Podgrudna Anna (Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa)
  6. Suchenek Andrzej (Biuro Edukacji)
  7. Twardowska Magdalena (Biuro Strategii i Analiz)
  8. Welbel Marta (Biuro Polityki Zdrowotnej)
  9. Żórawska Aleksandra (Centrum Komunikacji Społecznej)

Eksperci

  1. Kalbarczyk Tomasz
  2. Ruciński Krzysztof

Przedstawiciele NGO

  1. Buciak Robert
  2. Gębicz Arkadiusz
  3. Guzewski Zbigniew
  4. Krzyżak-Pitura Agnieszka
  5. Szymalski Wojciech

Przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych metropolii warszawskiej

  1. Bąk Marcin (Milanówek)
  2. Biaduń Jacek (Jakubów)
  3. Białek Adam (Poświętne)
  4. Brzeziński Zdzisław (Piastów)
  5. Brysiacz Piotr (Nieporęt)
  6. Cymerman Magdalena (Józefów)
  7. Dybka Mariusz (Jadów)
  8. Koc Tomasz (Łomianki)
  9. Klimek Marcin (Leszno)
  10. Kubicki Przemysław (Błonie)
  11. Liszewska Iwona (Sobienie-Jeziory)
  12. Olton Kamil (Powiat grodziski)
  13. Pająk-Drwęcka Izabela (Nasielsk)
  14. Pichnej Karolina (Lesznowola)
  15. Powierża Arkadiusz (Ząbki)
  16. Sitnicki Marcin (Dobre)
  17. Szpetnar Jakub (Halinów)
  18. Wiśniewski Michał (Konstancin-Jeziorna)
  19. Zawada Paweł (Powiat otwocki)
  20. Zieliński Ireneusz (Dąbrówka)
  21. Ziółkowski Marek (Wieliszew)

Przedstawiciele biur Urzędu m.st. Warszawy

  1. Chmurski Marek (Zarząd Dróg Miejskich, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Rozwoju Infrastruktury Kolejowej)
  2. Daszkiewicz Tomasz (Zarząd Transportu Miejskiego)
  3. Florczak Maciej (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  4. Jaworski Paweł (Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju)
  5. Pieńkos Mikołaj (Zarząd Dróg Miejskich)
  6. Przyborowski Kamil (Biuro Strategii i Analiz)
  7. Rybczyńska-Ejchorszt Monika (Biuro Infrastruktury)

Eksperci

  1. Bagiński Wojciech
  2. Bański Jerzy
  3. Dembek Agata
  4. Kalina-Gagnelid Anna
  5. Klimaszewska Katarzyna
  6. Majdański Mariusz
  7. Otto Krzysztof
  8. Rozbicka Agata
  9. Warężak Tomasz
  10. Wojtowicz Dominika

Przedstawiciele NGO

  1. Belina Robert
  2. Błażejczyk Krzysztof
  3. Dorosz-Kruczyński Jakub
  4. Gawrecki Bartłomiej
  5. Łuczyńska Judyta
  6. Trojanowski Edward
  7. Węsierski Jacek

Przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych metropolii warszawskiej

  1. Balcerak-Wąż Joanna (Powiat wołomiński)
  2. Bartoszewicz Agata (Izabelin)
  3. Bojanowska-Niewczas Katarzyna (Celestynów)
  4. Dąbrowski Maciej (Nowy Dwór Mazowiecki)
  5. Gajewska Paulina (Ożarów Mazowiecki)
  6. Jaszczuk Dariusz (Mrozy)
  7. Kalinowska Urszula (Tłuszcz)
  8. Kalinowski Krzysztof (Dębe Wielkie)
  9. Klimkowska-Sul Ewa (Konstancin-Jeziorna)
  10. Krupa Monika (Stanisławów)
  11. Łoziński Tomasz (Michałowice)
  12. Pieniak-Nowak Olga (Wiązowna)
  13. Reda Arkadiusz (Latowicz)
  14. Stalmach Michał (Powiat legionowski)
  15. Szwarczewska Anna (Legionowo)
  16. Zalewska Iwona (Podkowa Leśna)
  17. Zalewska Wanda (Kampinos)

Przedstawiciele biur Urzędu m.st. Warszawy

  1. Baran Magdalena (Biuro Ochrony Środowiska)
  2. Bugaj Marta (Biuro Infrastruktury)
  3. Heyda Joanna (Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej)
  4. Konarzewska Karina (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  5. Kowalewska Agnieszka (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  6. Paź Anna (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego)
  7. Rykała Karolina (Biuro Strategii i Analiz)
  8. Wasilewska Izabela (Biuro Strategii i Analiz)