null

Kolorystyka m.st. Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na kolorystykę m.st. Warszawy składa się paleta 24 barw, uzupełniona o 4 odcienie szarości oraz złoty kolor specjalny. Dobór kolorów zapewnia ich szerokie zastosowanie do projektów o różnej tematyce i stylistyce.

Paleta podstawowa

Podstawowa paleta opiera się na oficjalnych barwach m.st. Warszawy: kolorze czerwonym i żółtym. W skład palety wchodzą także kolor bialy i czarny.

Paleta uzupełniająca

Pozostałe kolory wchodzą w skład palety uzupełniającej. Paleta kolorów przeznaczona jest do projektowania materiałów promocyjnych i informacyjnych m.st. Warszawy. Jej konsekwentne stosowanie zapewni rozpoznawalność i spójność miejskich projektów. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniej wersji kolorystycznej znaku zależy od koloru tła, na którym będzie on umieszczony. Ważne jest, aby zachować estetykę wizualną przy stosowaniu różnych kolorów z palety i unikać stosowania wielu kolorów w jednym projekcie graficznym.

Kolory w księdze opisane są kodami RGB, CMYK oraz PANTONE – str. 29 Księga identyfikacji wizualnej. Znak promocyjny. Kolory RGB oraz HEX przeznaczone sa do celów cyfrowych, CMYK lub PANTONE do druku.

Zobacz także: Kolory księgi zapisane w kodzie HEX.