null

Zaproszenie na Targi Wiedzy Konsumenckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat "Targi Wiedzy Konsumenckiej"

W dniu 12 marca 2011 r. z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta w centrum handlowym Arkadia w Warszawie odbędą się drugie Targi Wiedzy Konsumenckiej.

Na tych Targach nie można nic kupić.
Można natomiast: 

  • zdobyć wiedzę o prawach konsumentów, 
  • uzyskać bezpłatną poradę od wielu ekspertów, a nawet 
  • wygrać nagrodę w konkursie wiedzy konsumenckiej.

Każdy konsument, który będzie chciał się dowiedzieć, jak skutecznie składać reklamacje, może odwiedzić stoisko Stowarzyszenia Konsumentów Polskich i Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie.

Osoby mające problem z zakupem dokonanym w innym państwie uzyskają pomoc od Europejskiego Centrum Konsumenckiego, w przypadkach związanych z ubezpieczeniami radzić będzie Rzecznik Ubezpieczonych.

Biuro Informacji Kredytowej zaprezentuje filmy i materiały edukacyjne poruszające szeroko rozumianą tematykę kredytów i rynku wymiany informacji.

Targi to także unikalna okazja, żeby przedstawić bez chodzenia i pisania do urzędu, swoją sprawę ekspertom z instytucji państwowych: Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Inspekcji Handlowej.

Odwiedzający Targi będą mogli również zapoznać się z inicjatywami społecznymi Polskiej Federacji Producentów Żywności.
Dla konsumentów, którzy skorzystają z porad ekspertów i zapoznają się z materiałami wystawców, dobrym sprawdzianem wiedzy o prawach konsumentów będzie udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.


Strategicznym partnerem Targów jest Biuro Informacji Kredytowej, zaś partnerem Arkadia.
Szczegółowe informacje o Targach dostępne są na www.TargiWiedzyKonsumenckiej.pl

Załączniki: