null

Zaproszenie na debatę o rynku deweloperskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
klucze na planie mieszkania
© johnnychaos

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Gazeta Wyborcza zapraszają na debatę „Ustawa deweloperska w praktyce – perspektywa uczestników rynku”, która odbędzie się 5 lutego 2014 r. (środa) w siedzibie Urzędu. W debacie udział weźmie Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat praktycznych aspektów funkcjonowania ustawy deweloperskiej oraz przyjrzenia się pierwotnemu rynkowi mieszkaniowemu z perspektywy konsumentów i przedsiębiorców. Omówimy najczęstsze problemy, z jakimi stykają się klienci firm deweloperskich. Ponadto zastanowimy się, jak zapewnić skuteczną pomoc prawną i poradnictwo słabszym uczestnikom rynku. Punktem wyjścia do dyskusji będzie przygotowany przez Urząd raport „Konsument na rynku deweloperskim”.

Zapraszamy konsumentów, przedsiębiorców, prawników, przedstawicieli instytucji państwowych oraz ekspertów zainteresowanych tematyką rynku mieszkaniowego w Polsce.

Debata odbędzie się 5 lutego br. (środa) w godzinach 10.00–12.30 w Centrum Konferencyjnym Urzędu przy placu Powstańców Warszawy 1. Spotkanie będzie transmitowane online, a relacja z niego zostanie zamieszczona na stronie www.uokik.gov.pl.

Prosimy o zarejestrowanie się do 31 stycznia br. za pomocą systemu on-line: http://events.uokik.gov.pl/debata-20140205. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Od 10:00 do 13:00 w centrum konferencyjnym UOKiK (sala B1 i B2) odbędzie się dyżur ekspertów udzielających porad konsumenckich w zakresie usług deweloperskich.

W dyżurze wezmą udział:

Marcin Karczewski, Wydział Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie

Monika Bielicka, Federacja Konsumentów

Anna Maria Jackowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Otwocku

Iwona Truszkowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Wołominie

Zainteresowanych uzyskaniem porady prosimy o przyniesienie dokumentów pomocnych w ustaleniu szczegółów sprawy (korespondencja z deweloperem, wzór umowy, prospekt informacyjny).

 

Dodatkowe informacje:

Urszula Adamczyk Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej

pl. Powstańców Warszawy 1,

00-950 Warszawa

e-mail: Urszula.adamczyk@uokik.gov.pl

Załączniki: