null

Uwaga na słodkie portale

Drukuj otwiera się w nowej karcie
strona www

Miejski Rzecznik Konsumentów od pewnego czasu otrzymuje zapytania lub skargi, dotyczące funkcjonowania nowych portali (sklepów) internetowych: www.3czekolady.pl, www.3cukierki.pl.

 

Na wspomnianych stronach internetowych możemy znaleźć liczne oferty sprzedaży popularnych słodkości i nie tylko…

Największe kontrowersje budzi kwestia założenia konta w serwisie. Jak często bywa, rejestracja oraz akceptacja regulaminu jest równoznaczna z zawarciem umowy o świadczenie usług na zasadach określonych w regulaminie portalu.

Oznacza to, że od chwili rozpoczęcia świadczenia usług związanych z prowadzeniem konta, czyli najprościej mówiąc już po kliknięciu na link aktywacyjny – każdy użytkownik zobowiązany będzie do ponoszenia miesięcznej opłaty w wysokości 149 zł.

Rzecznik przypomina, że rejestrując się na portalach internetowych oraz akceptując ich regulaminy świadczenia usług bez uprzedniego zapoznania się z nimi bardzo często narażamy się na wysokie opłaty.

Warto przypomnieć, że o ile nie doszło do rozpoczęcia świadczenia usług, każdy Konsument na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r. poz. 1225) może w terminie 10 dni od zawarcia umowy odstąpić od niej wysyłając stosowne oświadczenie.

W związku z faktem, iż właścicielem portali jest spółka Pride Europe Investments Limited z siedzibą na Cyprze, wszelkie zapytania oraz skargi należy kierować do Europejskiego Centrum Konsumenckiego www.konsument.gov.pl.