null

Targi Wiedzy Konsumenckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
logo Targi Wiedzy Konsumenckiej

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich organizuje czwartą edycję Targów Wiedzy Konsumenckiej, podczas których, możemy lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w razie problemów.

INFORMACJA PRASOWA

Konsumenci znajdą pomoc na Targach Wiedzy Konsumenckiej i w mini-przewodniku

Zbliża się Światowy Dzień Praw Konsumenta, który obchodzony jest 15 marca. Z tej okazji Stowarzyszenie Konsumentów Polskich organizuje czwartą edycję Targów Wiedzy Konsumenckiej, podczas których, możemy lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w razie problemów. Targi odbędą się dnia 16 marca 2013 r. w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. W czasie Targów eksperci z organizacji i instytucji zajmujących się ochroną konsumentów, udzielą bezpłatnej fachowej pomocy.

W tym roku organizatorzy stworzyli dla konsumentów praktyczny mini-przewodnik, który warto mieć zawsze pod ręką, aby wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie ewentualnych problemów. Mini-przewodnik będzie można otrzymać podczas Targów, jest on również dostępny do pobrania ze strony Stowarzyszenia: pomoc.konsumenci.org
„Udostępnienie mini-przewodnika w Internecie sprawia, że również wszyscy Ci, którym nie uda się fizycznie przyjść na Targi, będą mogli dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy oraz w łatwy sposób podzielić się tą wiedzą z rodziną i znajomymi.” - komentuje Grażyna Rokicka, Prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich organizuje Targi już po raz czwarty, w tym roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strategicznym partnerem Targów jest Centrum Handlowe Wola Park, zaś partnerami Biuro Informacji Kredytowej i On Board PR Ecco Network.
Targi Wiedzy Konsumenckiej odbędą się dnia 16 marca w Warszawie, w Centrum Handlowym Wola Park, ul. Górczewska 124, w godzinach 12.00 – 20.00. Szczegółowe informacje na stronie targiwiedzykonsumenckiej.pl

O Targach Wiedzy Konsumenckiej
Targi Wiedzy Konsumenckiej (targiwiedzykonsumenckiej.pl) to organizowane przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich największe krajowe wydarzenie edukacyjne dla konsumentów. Targi odbywają się co roku w okolicach 15 marca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta. Podczas Targów mamy możliwość kontaktu z niemal wszystkimi organizacjami zajmującymi się ochroną praw konsumentów w kraju. Dzięki temu na Targach lepiej poznamy swoje prawa i dowiemy się, do kogo zwrócić się w razie problemów.

O Stowarzyszeniu Konsumentów Polskich
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich (konsumenci.org) jest niezależną, pozarządową organizacją konsumencką, która od 1995 roku dba o interes konsumentów w Polsce. Stowarzyszenie udziela porad prawnych, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, jest organizatorem akcji edukacyjnych, umożliwia firmom włączenie „głosu konsumentów” do swoich umów i uzyskanie certyfikatu Dobra Umowa (dobraumowa.org).

***
Kontakt prasowy:

Paweł Rokicki
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
tel. / fax: (22) 634 06 68
tel. kom.: +48 501 707 677
e-mail: p.rokicki@konsumenci.org