null

Miejski Rzecznik Konsumentów zaprasza na JARMARK KREATYWNOŚCI

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Plakat Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

1 PAŹDZIERNIKA 2017 r. ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

 

Miejski Rzecznik Konsumentów z radością zaprasza wszystkich Seniorów i Przyjaciół osób starszych do wspólnego świętowania.

1 października 2017 w Ogrodzie Saskim na seniorów czeka wiele atrakcji:

  • Uczestnicy będą mogli za darmo zbadać słuch, poziom tkanki tłuszczowej, glukozę czy ciśnienie jak również zasięgnąć porady ekspertów: lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów.
  • Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej jak zajęcia z samoobrony, pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych, joga śmiechu, trening Nordic Walking, warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze czy zawody sportowe z nagrodami.
  • Na seniorów czekają spotkania z literaturą, wernisaże prac plastycznych i fotografii wykonanych przez seniorów, warsztaty plastyczne, warsztaty kaligrafii a także specjalna oferta teatralna.
  • Aby rozruszać szare komórki seniorzy będą mogli sprawdzić się w grach planszowych, ćwiczeniach pamięci i koncentracji czy minilekcji esperanto. Ciekawi nowych technologii będą mogli skorzystać z lekcji obsługi komputera, tabletu czy aparatu.
  • Policjanci z Komendy Stołecznej podpowiedzą seniorom jak unikać czyhających na nich zagrożeń, . Czekają nas też specjalne Miasteczko i Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • prawnicy MIEJSKIEGO RZECZNIKA KONSUMENTÓW będą udzielać bezpłatnych porad prawnych w sprawach konsumenckich :)
    Nieodłącznym elementem Święta Seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa.

Będziemy bawić się przy pokazie tańca orientalnego, popisach wokalnych laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.

Do zobaczenia 1 października w Ogrodzie Saskim!