null

Koszty odstąpienia od umowy.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeżeli zawarłeś umowę na odległość, możesz od niej odstąpić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Wyjątkiem są następujące koszty:

  • dodatkowe koszty dostarczenia ci towaru, jeżeli wybrałeś sposób dostarczenia inny, niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę.
    Oznacza to, że jeżeli zamówiłeś dodatkowo płatną usługę szybkiego dostarczenia ci zamówionego towaru, w przypadku odstąpienia od umowy zostanie ci zwrócony koszt towaru oraz zwykłego, najtańszego sposobu dostarczenia. Na przykład nie zostanie ci zwrócona kwota dodatkowej płatności za wysłanie do ciebie paczki priorytetem;
    .
  • bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował cię przed zawarciem umowy o konieczności poniesienia tych kosztów.
    .
  • koszty świadczenia spełnionego przez przedsiębiorcę do chwili odstąpienia od umowy, w przypadku, w którym zawierając umowę zażądałeś rozpoczęcia wykonywania usługi lub dostarczania wody, gazu, energii elektrycznej, gdy nie są one dostarczane w ograniczonej objętości lub ustalonej ilości lub energii cieplnej, przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 


Podstawa prawna:
art. 33, art. 34 oraz art. 35 ustawy o prawach konsumenta