COVID-19: Parlament zatwierdza kluczowe instrumenty wsparcia dla UE
W ramach wspólnej reakcji UE na wybuch epidemii COVID-19, posłowie, niemal jednomyślnie przyjęli, trzy wnioski w trybie pilnym, na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym w czwartek.
W ramach wspólnej reakcji UE na wybuch epidemii COVID-19, posłowie, niemal jednomyślnie przyjęli, trzy wnioski w trybie pilnym, na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym w czwartek.
Musimy wiedzieć, kto inwestuje i w jakim celu. UE i jej państwa członkowskie mają do tego odpowiednie narzędzia prawne – powiedział komisarz ds. handlu Phil Hogan prezentując wytyczne mające chronić kluczowe europejskie zasoby w dobie pandemii COVID-19. Chodzi tu przede wszystkim o takie sektory jak zdrowie, badania medyczne i biotechnologia.
Zamówienie wspólne dotyczące środków ochrony indywidualnej zainicjowane przez Komisję Europejską w celu walki z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa zakończyło się powodzeniem.
Komisja przedstawiła dziś nowe praktyczne rozwiązania dotyczące wdrażania wytycznych dotyczących środków zarządzania granicami, aby utrzymać stały przewóz towarów w całej UE podczas obecnej pandemii.
Do końca tego roku obowiązywać mają tymczasowe ramy prawne umożliwiające państwom członkowskim dodatkowe wsparcie gospodarki. Obejmują one dotacje bezpośrednie, zwolnienia podatkowe, zaliczki, jak również gwarancje państwowe na pożyczki. - Skutki gospodarcze epidemii COVID-19 są poważne. Musimy działać szybko, aby w największym możliwym stopniu poradzić sobie z jej skutkami – mówi komisarz Margrethe Vestager.
Wykorzystujemy wszystkie narzędzia, którymi dysponujemy, w celu skoordynowania reakcji na COVID-19, z uwzględnieniem wsparcia dla europejskich firm – oświadczyli wiceprzewodniczący Valdis Dombrovskis i komisarz Nicolas Schmita, którzy ramach Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów dyskutowali o społecznych skutkach pandemii.
Przewodniczący Davida Sassoli wydaje oświadczenie o działaniach Parlamentu Europejskiego w odpowiedzi na kryzys COVID-19
Posłowie do Parlamentu Europejskiego ponowili w liście do Komisji Europejskiej i Chorwackiej Prezydencji wezwanie do umocnienia Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w celu zapewnienia efektywnej i zharmonizowanej odpowiedzi Unii Europejskiej na choroby zakaźne takie jak COVID-19.
Starając się złagodzić skutki ekonomiczne pandemii COVID-19 Komisja Europejska opublikowała wytyczne dotyczące spójnego stosowania praw pasażerów w UE na terenie wspólnoty. Broniąc się przed rozprzestrzenianiem koronawirusa rządy krajowe wprowadziły ograniczenia przemieszczania się oraz kontrole graniczne, co skutkuje zawieszeniem normalnego ruchu pasażerskiego.
Nowe kierunki Partnerstwa Wschodniego na nową dekadę zakłada propozycja skierowana do Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.
Komisja Europejska koordynuje repatriację obywateli UE w związku z kryzysem COVID-19.
Czas i nauka mają znaczenie, jeśli chcemy wygrać tę walkę – powiedziała komisarz Stella Kyriakides inaugurując pracę zespołu ekspertów naukowych, którzy mają pomóc w walce z CVID-19. Powołany przez KE panel doradczy składa się z epidemiologów i wirusologów z różnych państw UE. Jednocześnie KE zaoferowała finansowanie dla firmy produkującej innowacyjne szczepionki – CureVac.
Stałe dostawy podstawowych towarów i niezbędnego sprzętu medycznego i ochronnego w ramach jednolitego rynku będą miały kluczowe znaczenie dla rozwiązania kryzysu COVID-19.
Wyświetlanie 794 - 806 z 3 239 rezultatów.
Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Ograniczamy wykorzystanie i zbieranie informacji o użytkownikach serwisu do niezbędnego minimum wymaganego do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji o ochronie danych osobowych, ochronie praw autorskich i plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.