null

Zabierz głos - Przyszłość jest w Twoich rękach!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Inauguracja Konferencji w sprawie przyszłości Europy odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, w Dniu Europy, w niedzielę 9 maja o godz. 14:00.

Uroczystość będzie trwała półtorej godziny. Program obejmuje przemówienie powitalne prezydenta Francji Emmanuela Macrona, wystąpienia przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoliego, przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz premiera Portugalii Antonio Costy, reprezentującego instytucje UE, a także krótkie wystąpienia współprzewodniczących Zarządu Konferencji. Przewidziano również transmisje wydarzeń związanych z Dniem Europy w państwach członkowskich.

W sali będzie obecnych 27 studentów programu Erasmus ze wszystkich państw członkowskich, a około 300 obywateli zostanie zaproszonych do udziału na odległość, przy pomocy dużych ekranach telewizyjnych.

Juz teraz i Ty możesz wziąć czynny udział w Konferencji!

Pod koniec kwietnia 2021 roku ruszyła wielojęzyczna platforma cyfrowa Konferencji w sprawie przyszłości Europy

Platforma jest dostępna w 24 językach i umożliwia uczestnictwo w wydarzeniach on-line oraz dzielenie się pomysłami na każdy temat dotyczący przyszłości wspólnoty.

Ponadto, platforma ma służyć jako repozytorium najważniejszych kwestii podnoszonych w trakcie dyskusji.

Platforma oferuje również narzędzia informatyczne dla organizatorów wydarzeń krajowych, dzięki którym będą mogli promować swoje inicjatywy na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim.

Dodatkowo umożliwi obywatelom i innym interesariuszom wyszukiwanie wydarzeń, w których chcieliby uczestniczyć. Obszary tematyczne, w ramach których prowadzone będą dyskusje na platformie, to:

Więcej informacji