Wydarzenie

null

Wydarzenia online - Tydzień z Klastrami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.10.2021 10:00 - 22.10.2021 13:30
Kobieta prowadzi badania w laboratorium

Zachęcamy do udziału w cyklu spotkań online organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Program Horyzont Europa jest programem, który wspiera rozwój nauki, badań i innowacji. Jego łączny budżet na lata 2021 – 2027 wynosi ponad 95 mld euro. W ramach II filaru pn. Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa jest wyróżnionych 6 klastrów:

  • zdrowie;
  • kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne;
  • technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna;
  • bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczesństwa;
  • klimat, energia, mobilność;
  • żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.

Niedługo zakończy się czas składania wniosków w puli konkursów z roku 2021. Jednak przed nami otwarcie konkursów na rok 2022.

Udział w wydarzeniach online pozwoli uczestnikom – osobom zainteresowanym, potencjalnym beneficjentom – zapoznać się z tematami konkursów w ramach poszczególnych klastrów oraz zasadami składania wniosków. Eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każde spotkanie online będzie poświęcone innemu klastrowi lub grupie klastrów.

Tydzień z klastrami rozpocznie się 18 października (poniedziałek) i zakończy 22 października (piątek). Początek spotkań zawsze o godzinie 10:00. UWAGA! Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na wydarzenia.

Więcej informacji na temat Tygodnia z Klastrami (m.in. dokładny harmonogram oraz linki do rejestracji) znajdą Państwo na stronie https://www.kpk.gov.pl/jesienny-tydzien-z-klastrami-w-programie-horyzont-europa.

Tydzień z klastrami. 18-22 października 2021, wydarzenie online

źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE