null

Warszawa gospodarzem debaty obywatelskiej Konferencji w sprawie przyszłości Europy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica Świętokrzyska, na pierwszym planie rowerzysta jadący ścieżką rowerową, w tle wieżowce, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

W dniach 7-9 stycznia 2022r. odbędzie się w Warszawie debata ponad 170 obywatelek i obywateli Unii Europejskiej na temat przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz ochrony środowiska i ochrony zdrowia. Jest to trzeci panel obywatelski poświęcony tej tematyce w ramach rozpoczętej w 2021 roku Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Konferencja została powołana w 2019 roku przez Parlament Europejski, Radę oraz Komisję Europejską.

Warszawskie spotkanie odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki (sesje plenarne w dniach 7 i 9 stycznia 2022r.) oraz w Kolegium Europejskim w Natolinie (sesje robocze w dniu 7 i 8 stycznia 2022r.). Celem debaty obywatelskiej będzie sformułowanie rekomendacji na zgromadzenie plenarne Konferencji, zaplanowane na wiosnę 2022 roku. W zgromadzeniu plenarnym wezmą udział przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady, Komisji Europejskiej, parlamentów krajowych oraz obywatele - uczestnicy paneli obywatelskich oraz uczestnicy paneli organizowanych przez państwa członkowskie. Obecni będą także przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych oraz organizacji pozarządowych.

Celem Konferencji w sprawie przyszłości Europy jest zapewnienie możliwie szerokiego udziału mieszkańców Unii Europejskiej w debacie na temat najważniejszych problemów i wyzwań naszego kontynentu. Oprócz udziału w panelach obywatelskich, mieszkańcy UE mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, informowania o lokalnie organizowanych wydarzeniach i wymiany poglądów na wielojęzycznej platformie cyfrowej: https://futureu.europa.eu/?locale=pl

Sesje plenarne (odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki) będą transmitowane online:

Sesje robocze podczas obrad konferencji w Natolinie nie będą transmitowane.

Podczas konferencji obowiązują ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i posiadanie certyfikatu szczepień jest obowiązkowe. Uczestnicy konferencji będą dodatkowo testowani na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W załączniku program wydarzenia.

Zdjęcie przedstawia mężczyznę (prawdopodobnie ojca) z dwójką małych dzieci na rękach spacerującego po łące, w oddali biegnie trzecie dziecko. Na zdjęciu widnieje napis "Przyszłość jest w Twoich rękach".

 

 

Załączniki: