null

W tym tygodniu w Parlamencie: koronawirus, Greta Thunberg i Dzień Kobiet

Drukuj link otwiera się w nowej karcie


Koronawirus

W czwartek, parlamentarna Komisja Ochrony Środowiska i Zdrowia Publicznego omówi sposób, w jaki Unia i kraje członkowskie radzą sobie z sytuacją związaną z koronawirusem.

Członkowie komisji zagłosują również nad finansowaniem dla Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, który pomaga państwo członkowskim w reakcji na kryzysy, również te związane ze zdrowiem publicznym.

Greta Thunberg

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg odwiedzi Parlament w środę, aby przedyskutować z posłami europejskie prawo o klimacie i jego cele.

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Aby uczcić tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet przypadający 8 marca, parlamentarna Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia organizuje konferencję w czwartek 5 marca. Uczestnicy podsumują to, co udało się osiągnąć od przyjęcia Deklaracji Pekińskiej w sprawie równości płci 25 lat temu. Panele dyskusyjne poruszą tematy kobiet w gospodarce oraz roli kobiet w walce ze zmianą klimatu.

Zmiana klimatu

W środę, Przewodniczący PE David Sassoli otworzy w Parlamencie posiedzenie burmistrzów z całej Europy, na którym będą debatować o transformacji w kierunku miast neutralnych dla klimatu, czyli nie emitujących większej ilości gazów cieplarnianych niż są w stanie naturalnie pochłonąć, oczyścić lub zrównoważyć.

Źródło: PE