null

Rodzinny Piknik w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakat - park Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Właśnie zakończyła się przebudowa ursynowskiego parku. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych alejek, ścieżek rowerowych oraz placu zabaw. Pojawiła się też nowa zieleń – posadzono 300 drzew i 5 tys. mkw. krzewów. Inwestycję w ramach realizacji projektu unijnego nadzorował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Z okazji zakończenia przebudowy Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców na wyjątkowy rodzinny piknik! 👪🌳🚲

Kiedy: sobota, 19 sierpnia o godz. 10.00
Więcej informacji: wydarzenie na Facebooku


Założony w roku 2016 Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK stanowi nie tylko przestrzeń rekreacji i wypoczynku mieszkańców Ursynowa, ale też upamiętnia jedną z legendarnych polskich formacji wojskowych okresu II wojny światowej. Położony na 16 hektarach stołeczny park zachęca do obcowania z fauną i florą, ale i z historią.


⏰ HARMONOGRAM PIKNIKU
✔ 10.00 spacer historyczny*
✔ 11.00 gra terenowa (I tura)*
✔ 12.00 gra terenowa (II tura)*
✔ 12.00 pokaz akrobacji rowerowych na pumptracku
✔ 10.00-13.00 animacje plastyczne i sportowe dla dzieci
✔ 10.00-13.00 szachy z Fundacją Inicjatyw Niebanalnych

*zapisy przy stoisku Zarządu Zieleni


🚶‍♀️🚶 SPACER ŚLADAMI CICHOCIEMNYCH
Podczas spaceru poznamy historię formacji oraz sylwetki jej twórców. Przypomnimy najbardziej znane akcje z udziałem żołnierzy formacji oraz poznamy znanych Cichociemnych, między innymi jedyną kobietę wśród żołnierzy Cichociemnych – Elżbietę Zawadzką, warszawskiego architekta – Stanisława Jankowskiego oraz uczestników Powstania Warszawskiego – Stanisława Bałuka i Bolesława Kontryma.


🧒🏻🧒🏽 ANIMACJE DLA NAJMŁODSZYCH
W godzinach 10.00-13.00 dzieci będą mogły skorzystać z następujących atrakcji:


🎨 warsztaty plastyczne, podczas których będzie można stworzyć swój własny obraz natury, pejzaż czy abstrakcję z materiałów naturalnych;
🏹 strzelanie z łuku – pod okiem instruktorów będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Tarcze i łuki dopasujemy zarówno pod względem długości jak i jego siły naciągu. Strzelanie z łuku poprawia skupienie, uczy dzieci cierpliwości i wytrwałości.

🃏 GRA TERENOWA
Gra terenowa została zaprojektowana specjalnie na potrzeby wydarzenia i nawiązuje do tematyki "Cichociemnych Spadochroniarzy AK". Zadania zostały dopasowane do wieku uczestników, choć najwięcej zabawy będzie miała młodzież rozwiązująca zagadki na trasie prowadzącej przez cały park.

Załączniki: