null

PIEED-Warszawa na spotkaniu z nauczycielami z Gruzji

Drukuj link otwiera się w nowej karcie


Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu współtworzonego przez Polską Fundacje im. Roberta Schumana. Na fali przemian politycznych i ruchów proeuropejskich w Gruzji, powstała inicjatywa założenia tam sieci Klubów Europejskich, które miałyby przybliżyć młodzieży kwestie i zagadnienia związane z Unią Europejską. Nauczyciele z Gruzji, w bieżącym roku szkolnym założyli Kluby Europejskie w swoich szkołach, a cel ich wizyty w Polsce obejmował, poszerzenie ich wiedzy na temat działalności polskich klubów europejskich, które mają już ponad 20-letnią historię.  

Celem spotkania było przedstawienie nauczycielom funkcjonowania sieci Punktów Informacyjnych Europe Direct w Polsce ale również w całej Unii Europejskiej, na przykładzie warszawskiego Punktu. Nasi konsultanci opowiedzieli o  najważniejszych działaniach, które podejmowaliśmy tylko w tym roku takich jak m.in.: Europejski Tramwaj Promocyjny, Debaty Oksfordzkie, czy Piknik Europejski. Słuchacze mogli również zapoznać się z tegorocznymi akcjami informacyjnymi jak np.: „Tym razem głosuję”, „EU&ME”.

Mamy nadzieję, że przekazane przez naszych konsultantów informacje posłużą gościom z Gruzji jako źródło inspiracji dla aktywności w klubach europejskich i staną się impulsem do dalszych działań. Chcielibyśmy podziękować Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za zaproszenie i zorganizowanie tego bardzo ciekawego i wartościowego spotkania.