null

Park Powstania Warszawskiego z dofinansowaniem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja - Kotwica Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę parku Akcji Burza pod Kopcem Powstania Warszawskiego znajdującego się przy ul. Bartyckiej.

Koszt inwestycji to 24 267 900,00 zł. Jest ona realizowana w ramach projektu unijnego nr POIS.02.05.00-00-0116/16 pn. Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakres projektu unijnego obejmuje teren bezpośrednio wokół Kopca. Pozostałe elementy zaproponowane w koncepcji konkursowej Parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego mogą zostać zrealizowane w dalszych etapach prac, pod warunkiem pozyskania odpowiednich środków finansowych.

W parku pojawią się ciekawe ekspozycje historyczne opowiadające o odbudowie stolicy. Ruiny Warszawy zostaną wyeksponowane w głównym wejściu do parku od ul. Bartyckiej i wzdłuż odnowionej Alei Godziny „W”, prowadzącej na szczyt. Na Kopcu powstanie nowy plac z platformą widokową, a Kotwica Polski Walczącej zyska nowoczesny postument. Spontaniczna zieleń porastająca wzgórze zostanie w wybranych miejscach uporządkowana, w innych pojawią się nowe drzewa parkowe i sadzonki drzew leśnych. W parku powstaną także ścieżki przyrodnicze, i kładki w koronach drzew.

W parku powstaną strefy rekeracyjne z nowymi meblami dla mieszkańców, naturalne place zabaw dla dzieci oraz strefa dla psów. Ponadto zostaną umieszczone tablice edukacyjne.

Park zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością czy opiekunów z dziećmi.

Prace wokół Kopca Powstania Warszawskiego rozpoczną się jeszcze w październiku br., a ich zakończenie jest planowane na koniec 2022 roku. Podczas robót teren parku będzie częściowo wyłączony z użytkowania. O szczególach będzie informować Zarząd Zieleni m.st. Warszawy na stronach www.zzw.waw.pl oraz grupie Zieleń Warszawska–Mokotów https://www.facebook.com/groups/zielenwarszawska.mokotow.

Wizualizacja - Kotwica Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Wizualizacja - schody poprowadzone przez park wiodące na szczyt Kopca
Wizualizacja - widok na park, w oddali widoczna Kotwica Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego