null

Lekcje modelowe dot. edukacji europejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Razem z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) zapraszamy wszystkich nauczycieli klas 1- 3 do udziału w lekcjach modelowych online pn. „Jestem warszawiakiem, Polakiem, Europejczykiem”.

Do wyboru nstępujące terminy:

  • 14.01.2022, godz. 14-15:30

https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jestem-warszawiakiem-Polakiem-Europejczykiem

  • 19.01.2022, godz. 15:30-17:00

https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jestem-warszawiakiem-Polakiem-Europejczykiem253

Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom informacji o wszelkich działaniach i inicjatywach podejmowanych na rzecz edukacji europejskiej oraz wymiana doświadczeń z nauczycielami. Podczas lekcji pokazowej zaprezentowane zostaną efektywne metody pracy z uczniami, jak i wskazane zostaną źródłowe materiały, z których można korzystać podczas zajęć.

Edukacja europejska ma na celu budowanie świadomości europejskiej wśród dzieci i młodzieży oraz wzmocnienie tożsamości europejskiej.

Na lekcje modelowe obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie internetowej WCIES.

Program edukacji europejskiej realizowany jest przez „Europejską Warszawę”- projekt Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat przedstawia informacje na temat lekcji modelowych dla nauczycieli dot. edukacji europejskiej, które odbędą się w styczniu 2022 r.