null

Za nami XII Forum Rozwoju Mazowsza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 6 – 7 grudnia 2002 r. w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa odbyło się XII Forum Rozwoju Mazowsza. Było to wydarzenie szczególne, gdyż towarzyszyła mu inauguracja programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, który przyniesie nowe możliwości rozwoju regionu dzięki pomocy z Unii Europejskiej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami, 12 Forum Rozwoju Mazowsza mogło ponownie odbyć się w tradycyjnej, stacjonarnej formule. Wśród Wystawców i Gości widać było więc dużą radość i oczekiwanie na szansę spotkania się w sprzyjającej atmosferze i możliwość wymiany doświadczeń. A tegoroczna edycja Forum miała swoim Gościom wyjątkowo dużo do zaoferowania:

 • 2 sceny, 18 debat i ponad 80 prelegentów;
 • ponad 40 Partnerów z różnych środowisk z ofertą warsztatów, konsultacji, pokazów i symulacji;
 • 3 strefy tematyczne: Strefa Rozwoju Mazowsza, Strefa Zdrowia i po raz pierwszy – Strefa Młodych skierowana do uczniów, studentów i osób na co dzień z nimi pracujących;
 • 3 strefy prezentacyjno-warsztatowe.

Podczas Forum odbyły się liczne debaty i prezentacje na temat m.in:

 • przyszłości funduszy europejskich dla Mazowsza
 • rozwoju biznesu i innowacyjności gospodarki
 • wyzwań i trendów w opiece medycznej
 • zdrowia psychicznego
 • cyfryzacji usług i bezpieczeństwa danych
 • zrównoważonego rozwoju miast i ograniczania zmian klimatycznych
 • innowacyjnych rozwiązań uczelnianych i edukacji za granicą
 • szans i ograniczeń w rozwoju turystyki

6 grudnia, w debacie pt. “Co słychać w regionie? Rozwój lokalny dzięki funduszom europejskim” udział wzięli zaangażowani włodarze z metropolii warszawskiej: Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice, Grzegorz Józef Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Mateusz Miłoszewski, Zastępca Burmistrza Pułtuska oraz Marcin Jakubowski, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

7 grudnia, w debacie pt. „Zielone miasta przyszłości – planujemy czy realizujemy?”, głos zabrał Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawa, Artur Zieliński, Zastępca Prezydent Miasta Płock.

Na stoisku miasta stołecznego Warszawa prezentowaliśmy dorobek całej warszawskiej metropolii jak i jednostek miejskich pod kątem pozyskiwania funduszy europejskich. Przedstawiciele Stowarzyszenia “Metropolia Warszawa” opowiadali o przedsięwzięciach realizowanych w gminach i powiatach Metropolii Warszawskiej współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Licznie odwiedzający nasze stoisko Goście mogli wziąć udział w konkursie z wiedzy o metropolii warszawskiej – pytania były na tyle ciekawe i angażujące, że część z osób wielokrotnie wracała by móc ponownie wylosować kolejne zagadki.

Pyszne herbaty smakowe na bazie warszawskiej kranówki oferowali na naszym stoisku przedstawiciele MPWiK.

Goszczący również w naszej przestrzeni wystawowej reprezentanci Zarządu Zieleni m.st. Warszawy z pasją i zaangażowaniem opowiadali o rewitalizowanych i modernizowanych dzięki dofinansowaniu z UE warszawskich parkach i terenach zieleni.

Relacja z wydarzenia dostępna jest również na stronie 12 Forum Rozwoju Mazowsza.

Zobacz galerię (3 zdjęć)