null

EWO z eTwinningiem - relacja

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

25 lutego odbył się pierwszy, tegoroczny Europejski Wykład Otwarty pt. „Program eTwinning - Rozwijanie międzyszkolnej współpracy międzynarodowej i kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli”, w którym udział wzięło ponad 40 nauczycieli. Wykład poprowadziły ekspertki Krajowego Biura eTwinning FRSE- Pani  Aleksandra Woźniak i Pani Jolanta Gradowska eTwinningPolska. 

Podczas pierwszej części spotkania przedstawiona została Platforma eTwinning Live – prawdziwa skarbnica wiedzy o dobrych praktykach i inspiracjach do prowadzenia twórczych, interaktywnych zajęć.  Słuchacze dowiedzieli się również o możliwości udziału w bezpłatnych kursach (również online) seminariach i konferencjach odbywających się w kraju jak i za granicą.

Podczas drugiej części spotkania, nauczycielom zaprezentowane zostały bezpłatne, mobilne narzędzia TIK, wykorzystywane w projektach eTwinning.

Aplikacje te mogą stanowić również codzienne wsparcie przy prowadzeniu ciekawych, interaktywnych zajęć z uczniami. Warto bowiem pokazywać młodzieży wartościowe
i twórcze sposoby korzystania ze smartfonów

Wykład odbył się w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, któremu bardzo dziękujemy za użyczenie Sali i organizacyjne wsparcie na najwyższym poziomie.