null

22 września w Warszawie komunikacja miejska za darmo!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie autobusu w Warszawie na placu Bankowym

Czy pamiętasz, że 22 września w Warszawie jeździsz komunikacją miejską za darmo?
Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności – Warszawa zachęca do zostawienia auta w garażu albo na parkingu. Najlepiej przesiąść się do Warszawskiego Transportu Publicznego, w którym tego dnia nie trzeba kasować biletów. Również za darmo będzie można korzystać z parkingów "Parkuj i Jedź".

Na Dzień bez Samochodu specjalną ofertę przygotowały także Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Bezpłatna podróż będzie możliwa we wszystkich pociągach i autobusach komunikacji zastępczej KM na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz w autobusach KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

W pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej prawo do bezpłatnych przejazdów przysługuje na przejazdy wszystkimi pociągami i autobusami zastępczymi, niezależnie od relacji i czasu podróży.

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności, który zawsze przypada w dniach 16–22 września. Jest to cykliczne przedsięwzięcie Komisji Europejskiej poświęcone zrównoważonej mobilności miejskiej. Promuje zmianę zachowań komunikacyjnych z naciskiem na wybór transportu zbiorowego oraz innych inteligentnych i przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań.