null

Weź udział w 20. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika ze strony głównej KE z informacjami o Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

20. edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (#EURegionsWeek) odbędzie się w dniach 10–13 października 2022 r. pod hasłem „Nowe wyzwania dla spójności Europy".

Tematyka tegorocznej edycji obejmuje transformację ekologiczną i cyfrową, spójność terytorialną i wzmocnienie pozycji młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem roli polityki spójności w zrównoważonej odbudowie Europy jako najskuteczniejszego narzędzia solidarności w reagowaniu na sytuacje nadzwyczajne i w następstwie kryzysów.

Ponad 1000 prelegentów zabierze głos z całej Unii Europejskiej i spoza niej podczas 386 godzin interaktywnych konferencji rozłożonych na 4 dni, a ponad 80 klipów wideo przedstawi efekty konkretnych projektów.

To kilkudniowe wydarzenie stanowi doskonałą platformę komunikacyjną, łączącą regiony i miasta z całej Europy, w tym polityków, administrację, ekspertów i naukowców. 

W 2021 r. druga edycja cyfrowa osiągnęła rekordową liczbę prawie 18 000 zarejestrowanych uczestników i 300 sesji w ciągu tygodnia, z udziałem ponad 590 partnerów.

Strona Internetowa z informacjami o 20. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

Rejestracja na wydarzenie