Wydarzenie

null

11. Forum Rozwoju Mazowsza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.11.2021 09:30 - 25.11.2021 16:00
Logotyp: na błękitnym tle napis

Forum Rozwoju Mazowsza jest wydarzeniem, które Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje od ponad dziesięciu lat. Jego główną ideą jest promocja regionu i inicjatyw realizowanych dzięki wsparciu funduszy europejskich.
Honorowym patronatem wydarzenia jest Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Coroczne, dwudniowe wydarzenie skupiało dotychczas partnerów z obszaru biznesu, nauki, administracji i organizacji pozarządowych. Spotykali się oni z uczestnikami Forum podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, prezentacji innowacji technologicznych czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych, prospołecznych i zdrowotnych.

Ostatnie lata postawił przed wszystkimi nietypowe wyzwania. Ze względu na szczególne warunki, spowodowane obowiązującym obecnie na terenie Polski stanem epidemicznym związanym z COVID-19 organizatorzy podjęli decyzję, że 11.(e)Forum Rozwoju Mazowsza przyjmie formułę wydarzenia on-line.

Mimo nietypowych okoliczności, także i w tym roku w wydarzeniu udział wezmą znakomici eksperci i zaangażowani uczestnicy. Planowane jest zaprezentowanie zarówno efekty projektów realizowanych dzięki wsparciu funduszy europejskich, jak i pokazanie istoty ich wkładu w rozwój Mazowsza (także w szczególnych warunkach zagrożenia epidemicznego). 11.(e)Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się pod hasłem #eFEktUE.

Jak będzie wyglądało 11.(e)Forum Rozwoju Mazowsza?

  • Wydarzenie będzie trwało 2 dni, i odbędzie 24-25 listopada 2021 r.
  • Z uczestnikami spotkamy się w przestrzeni wirtualnej – debaty i prezentacje będą transmitowane w czasie rzeczywistym z dwóch studiów. Dodatkowo planowane są wystąpienia, czaty z ekspertami i inne aktywności on-line.
  • W tym roku Partnerzy nie zostaną zaprezentowani w przestrzeni wystawienniczej. Zostaną oni jednak włączeni w aktywności realizowane w studiach nagraniowych oraz prezentacji projektów w postaci filmów.
  • Organizator gwarantuje bezpłatny udział w wydarzeniu.
  • Oprócz debat i wystąpień, w ramach wydarzenia odbędzie się finał internetowego plebiscytu „eFEktUE – nominacje do Lidera Zmian 2023”, w którym mieszkańcy każdego subregionu zdecydują o wyróżnieniu najciekawszych ich zdaniem projektów infrastrukturalnych, społecznych, czy też biznesowych. Jeszcze tylko do 15 września beneficjenci funduszy europejskich mają czas na zgłaszanie swoich propozycji. Do wygrania jest prezentacja projektu w profesjonalnych filmach promocyjnych, dwujęzycznym albumie „Perły Mazowsza”, a także nominacja do konkursu głównego „Lider Zmian 2023” podsumowującego realizację programu regionalnego na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.liderzmian.eu.

Więcej informacji na temat Forum oraz aktualności dostępne na stronie: https://forumrozwojumazowsza.pl/

W załączniku program ramowy wydarzenia.

Załączniki: