null

Warszawiacy zgłosili 2782 pomysły!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z roku na rok mieszkańcy Warszawy składają coraz więcej projektów do budżetu partycypacyjnego. W tym roku mieszkańcy zgłosili 2782 pomysły. Dziękujemy za wszystkie pomysły!

Poniedziałek, 23 stycznia br. był ostatnim dniem kiedy warszawiacy mogli zgłaszać swoje projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2018. W czwartej edycji mieszkańcy zgłosili 2782 pomysłów (w pierwszej edycji wpłynęło 2236, w drugiej 2333, a w trzeciej 2649). Zgłoszone pomysły można przeglądać na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, dyskutować o nich, a także wysłać pytania do autorów albo propozycje zmian w projekcie.

Przez prawie dwa miesiące, chętni do złożenia swoich pomysłów, mieszkańcy mogli skorzystać ze wsparcia pracowników urzędu i członków dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego. Odbyły się 23 maratony pisania projektów, w których wzięło udział ponad 400 osób. Pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego można było uzyskać od ponad setki dzielnicowych urzędników, którzy pełnili telefoniczne oraz stacjonarne dyżury. Nie brakowało również okazji do spotkań z członkami dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego.

Co dalej ze zgłoszonymi projektami?
Rozpoczęła się weryfikacja zgłoszonych pomysłów. Pracownicy urzedów dzielnic i jednostek będą kontaktować się z autorami w celu uzupełnienia braków. Będą również sprawdzać możliwość realizacji zgłoszonych propozycji. Weryfikacja potrwa do 8 maja.

W międzyczasie odbędą dyskusje na temat zgłoszonych pomysłów. Swoje przemyślenia będzie można przekazać na otwartych spotkaniach dyskusyjnych z udziałem autorów oraz urzędników. Spotkania dyskusyjne zaczną się 1 marca i potrwają do soboty, 18 marca. Daty spotkań będzie można znaleźć na stronach dzielnic oraz na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, gdzie też można prowadzić dyskusje o projektach na internetowym forum. Dzięki uwagom mieszkańców, autorzy będą mogli zmieniać i udoskonalić swoje projekty, żeby były one jeszcze lepsze i lepiej odpowiadały na potrzeby warszawiaków.

Decyzję o tym, które projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku mieszkańcy Warszawy podejmą w drugiej połowie czerwca podczas głosowania.