null

W 5. edycji warszawiacy zgłosili 2433 pomysły

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Znamy liczbę projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego!

W tym roku jest ich 2433. Najwięcej projektów dotyczy Ursynowa – ponad 270. Na drugim miejscu jest Mokotów - 261, na trzecim Praga-Południe – 221, zaraz za nimi Białołęka – 206.

22 stycznia zakończyło się zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Przez tydzień trwało wprowadzenie do systemu projektów złożonych w formie papierowej, również tych które dotarły do urzędów pocztą. Wszystkie zgłoszone pomysły można przeglądać na stronie www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl, dyskutować o nich, a także wysłać pytania do autora albo propozycję zmian w projekcie.

Przez prawie dwa miesiące, chętni do złożenia swoich pomysłów, mieszkańcy mogli skorzystać ze wsparcia pracowników urzędu i członków dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego. Odbyło się 19 dzielnicowych maratonów pisania projektów i jeden ogólnomiejski maraton, w których wzięło udział ponad 400 osób. Pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego można było uzyskać od ponad setki dzielnicowych urzędników, którzy pełnili telefoniczne oraz stacjonarne dyżury. Nie brakowało również okazji do spotkań z członkami dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego.

Co dalej ze zgłoszonymi projektami?

Rozpoczęła się weryfikacja złożonych projektów. Urzędnicy będą kontaktować się z autorami w celu uzupełnienia braków. Weryfikacja potrwa do 8 maja.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem będą dyskusje na temat złożonych projektów. Swoje przemyślenia będzie można przekazać na otwartych spotkaniach autorów z mieszkańcami oraz urzędnikami, które zaczną się 26 lutego i potrwają do 18 marca. Daty spotkań będzie można znaleźć na stronach dzielnic oraz na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, gdzie też można prowadzić dyskusje o projektach na internetowym forum. Dzięki uwagom mieszkańców, autorzy będą mogli zmieniać i udoskonalić swoje projekty, żeby były one jeszcze lepsze i lepiej odpowiadały na potrzeby warszawiaków.

Decyzję o tym, które projekty zostaną zrealizowane w kolejnym roku budżetowym, mieszkańcy Warszawy podejmą w drugiej połowie czerwca podczas głosowania.