null

Tydzień z budżetem obywatelskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Po lewej stronie zdjęcie tężni solankowej, a po prawej stronie na niebieskim tle napis białą czcionką: Budżet Obywatelski zmienia Warszawę. Tężnia solankowa w Wesołej to jeden z tysięcy projektów, które powstały dzięki Wam.
Tężnia solankowa w Wesołej

Wydarzenia dla osób zainteresowanych zgłoszeniem projektu do budżetu obywatelskiego. Spotkania dla nowych projektodawców o zasadach. Wymiana doświadczeń z innymi mieszkańcami nt. zgłaszania projektów. Możliwość skonsultowania swoich pomysłów z urzędnikami zajmującymi się infrastrukturą drogową, komunikacją, zielenią i ochroną środowiska.

Od 17 do 20 stycznia, każdego dnia organizujemy spotkanie on-line dotyczące budżetu obywatelskiego. Będziecie mogli poznać szczegółowe zasady budżetu obywatelskiego, a także otrzymać pomoc i wsparcie w przygotowaniu projektu do budżetu obywatelskiego. Pełną listę wydarzeń publikujemy poniżej.

17 stycznia (poniedziałek): Mój pierwszy raz

Weź udział, jeżeli planujesz zgłosić swój pierwszy projekt do budżetu obywatelskiego. Dowiesz się, o czym warto pamiętać zgłaszając projekt, jakie są najważniejsze zasady budżetu obywatelskiego i gdzie możesz szukać wsparcia np. w oszacowaniu kosztu realizacji. Spotkasz się z autorami projektów z poprzednich edycji, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. 

Początek o godz. 18:00. Czas trwania spotkania: ok. 1,5 godz.

Liczba miejsc na spotkaniu ograniczona. 

 

18 stycznia (wtorek): Drogi i komunikacja

Swoje pomysły możesz skonsultować z pracownikami:

  • Biura Zarządzania Ruchem Drogowym, 
  • Zarządu Transportu Miejskiego, 
  • Zarządu Dróg Miejskich 

Początek o godz. 18:00. Czas trwania spotkania: ok. 1,5 godz.

 

19 stycznia (środa): O budżecie przy kawie 

W swobodnej atmosferze porozmawiasz z innymi autorami / autorkami projektów o dobrych praktykach i pomysłach, do wykorzystania przy zgłaszaniu projektów. Weźmiesz udział w konkursie wiedzy o budżecie obywatelskim (z nagrodami!).

Początek o godz. 18:00. Czas trwania spotkania: ok. 2 godz.


20 stycznia (czwartek): Zieleń miejska i ochrona środowiska

Swoje pomysły możesz skonsultować z pracownikami:

  • Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, 
  • Biura Ochrony Środowiska, 
  • Biura Gospodarki Odpadami, 
  • Lasów Miejskich,
  • Zarządu Zieleni.  

Początek o godz. 18:00. Czas trwania spotkania: ok. 1,5 godz.

 

Jak wziąć udział?

Wyślij do nas wiadomość na adres bo@um.warszawa.pl.

Napisz, w którym spotkaniu lub spotkaniach chcesz wziąć udział. W odpowiedzi prześlemy Ci link wraz z informacją, w jaki sposób możesz dołączyć. Spotkania odbędą się online z wykorzystaniem platformy Zoom (możesz połączyć się przez aplikację lub przeglądarkę).