null

Porady dla zgłaszających projekty. Wieczorna pomoc

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zebraliśmy w jednym miejscu kilka porad, które pomogą Wam w zgłoszeniu projektu.

Jak wypełnić formularz?

Jeżeli wiesz, że chcesz zgłosić projekt, to już pierwszy, najważniejszy krok masz za sobą. Prawdopodobnie wiesz też, czego dotyczy Twój pomysł. Opisaliśmy wszystkie pola w formularzy, żeby wypełnienie go i zgłoszenie projektu było jeszcze łatwiejsze.

https://um.warszawa.pl/waw/bo/jak-wypelnic-formularz-10-edycja-   

Dzielnicowy czy ogólnomiejski? Jak wybrać poziom projektu?

Zgłaszając projekt do budżetu obywatelskiego musisz przyporządkować go do jednego z poziomów – dzielnicowego albo ogólnomiejskiego. Przypisanie projektu do poziomu wynika ze struktury miasta i zadań przypisanych do realizacji różnym komórkom urzędu. Nie zależy od zasięgu projektu czy tego, kto będzie z niego korzystał. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać odpowiedni poziom projektu.

https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/dzielnicowy-czy-ogolnomiejski 

Jak wybrać lokalizację projektu?

Przy zgłaszaniu pomysłu trzeba wskazać miejsce, w którym będzie on realizowany. Wystarczy wpisać sam adres. Można również podać inne, dodatkowe informacje ułatwiające lokalizację danego terenu np. nazwę parku. Warto jednak ustalić wcześniej, czy w danym miejscu realizacja projektu będzie możliwa. Można to zrobić samodzielnie.

https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/wybieramy-lokalizacje-projektu 

Jak zebrać poparcie dla projektu przez internet?

Jeśli zgłaszasz projekt do budżetu obywatelskiego, jednym z obowiązkowych załączników jest lista poparcia dla Twojego pomysłu z odpowiednią liczbą podpisów – 20 podpisów mieszkańców dzielnicy dla projektu dzielnicowego i 40 podpisów mieszkańców Warszawy dla projektu ogólnomiejskiego. Podpowiadamy, w jaki sposób zdobyć je szybko i wygodnie.

https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/zdobadz-poparcie-bez-wychodzenia-z-domu-10-edycja 

Trzy sprawdzone sposoby na zdobycie podpisów na liście poparcia

Jeśli chcesz zebrać podpisy tradycyjnie, na papierowych listach poparcia, przygotowaliśmy kilka porad, jak poinformować sąsiadów o zgłaszanym projekcie i umówić się z nimi na podpisanie listy. Niektóre możesz wykorzystać nawet ostatniego dnia zgłaszania.

https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/3-sposoby-na-zdobycie-podpisow-na-liscie-poparcia-i 

Ważne! Po zakończeniu etapu zgłaszania projektów będziemy sprawdzać, czy projekty mają załączone listy poparcia. Jeśli będzie ich brakowało lub nie będzie odpowiedniej listy podpisów, będziemy prosili o ich uzupełnienie. Autor projektu będzie miał 4 dni kalendarzowe na dosłanie nowej lub poprawionej listy poparcia.

Wieczorna pomoc

Wiele osób zostawia zgłoszenie projektu na ostatnią chwilę. Często wtedy pojawiają się pytania np. o to, jak założyć konto na stronie, jak wypełnić formularz itp. Chętnie w tym pomożemy. Ostatniego dnia zgłaszania projektów, dyżurujemy do północy, więc możecie skorzystać z naszej pomocy. Wystarczy wysłać maila na bo@um.warszawa.pl, a my odpowiemy najszybciej jak tylko możemy.