null

Partycypacyjny przewodnik kulturalno-sportowy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Skorzystajcie z efektów budżetu partycypacyjnego! Wakacyjna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w sposób aktywny lub też bardziej spokojny. W każdej z dzielnic mieszkańcy Warszawy znajdziecie coś dla siebie.

Kino plenerowe na Bielanach – John Wick
Już w najbliższy piątek 4.08  zapraszamy do Bielańskiej części Kępy Potockiej na kino plenerowe, a konkretnie pokaz filmu John Wick. Więcej informacji:
https://www.facebook.com/budzetpartycypacyjnydzielnicybielany/photos/a.1531026603842582.1073741828.1531019773843265/1955550951390143/?type=3&theater


Plenerowa biblioteka na Ursynowie
Na Ursynowie przy metrze Imielin powstała ogólnodostępna plenerowa biblioteka. Każdy z czytelników może wybrać dowolną książkę i wziąć ją ze sobą, a następnie po przeczytaniu odłożyć dla następnych czytelników. Można również przynieść tam swoje zbędne książki, które tylko zajmują miejsce, a w ten sposób będą mogły korzystać z nich kolejne osoby i zwiększy to socjalizację pomiędzy sąsiadami. Dodatkowo wyjątkowy klimat tego miejsca sprawiają „półki” na książki, które są zrobione z pieńków dębowych. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3036?user=

Fitness w Parku Magiczna
Dla osób chcących w aktywny sposób spędzić czas, nawet w upalne dni organizowane są na Białołęce zajęcia fitness w Parku Magiczna. Oczywiście są one darmowe, a co więcej,  nie trzeba się wcześniej zapisywać. Zajęcia są prowadzone w soboty od  9:00  do 10:00, do wyboru jest to: TBC, ABT, stretching, pilates i zumba. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/4302?user=
http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-1497-budzet_partycypacyjny_na_sportowo.html

Gimnastyka na świeżym powietrzu przy Domu Kultury „Zacisze”
Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu są również organizowane w dzielnicy Targówek. Gimnastyka odbywa się przy Domu Kultury „Zacisze” w soboty o godzinie 10:00. W lipcu będziemy mogli skorzystać z zumby w Lesie Bródnowskim (polana przy placu zabaw koło Grodziska). Organizatorzy zapraszają uczestników razem z dziećmi, dla których w czasie ćwiczeń będą prowadzone gry i zabawy. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3776?user=

Bezpłatny Fitness na Nowej Pradze
Zaczęły się już zajęcia fitness, które są prowadzone codziennie (od poniedziałku do piątku) o godzinie 17:30 w DOSiR przy ulicy Jagiellońskiej 7. Przed zajęciami należy zapisać się u prowadzących. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3297?user=

Zdrowi na Sadybie

Już od kwietnia w okolicach Jeziorka Czerniakowskiego oraz Skweru Ormiańskiego odbywają się bezpłatne zajęcia sportowe: joga, fitness, nordic walking, tai-chi w plenerze. Przed zajęciami należy się zapisać. Warto zabrać ze sobą matę do ćwiczeń lub kijki. Więcej informacji pod numerem telefonu: 510-572-167. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3435?user=
http://mokotow.waw.pl/aktualnosc-1531-zdrowi_na_sadybie.html

Sadyba w Muzyce – cykl koncertów
Kolejne wydarzenie na Sadybie, tym razem nie sportowe, a muzyczne. Ruszyły już partycypacyjne koncerty muzyczne na Sadybie. Już w sobotę 5.08 odbędzie się koncert Orkiestry Puzonów Złoty Suwak, w którego programie jest muzyka rozrywkowa. Wydarzenie będzie miało miejsce o godzinie 16:00, Skwer Starszych Panów, ulica Zakręt. Więcej informacji:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3511?user=

Nowe książki dla Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo
Dla osób lubiących czytać w wolnym czasie to prawdziwe wydarzenie, ponieważ w ramach projektu partycypacyjnego zakupiono aż kilkaset nowości do bemowskiej biblioteki. Poczytaj na Bemowie!. Więcej informacji o projekcie:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3375?user

Bezpłatny fitness na Chomiczówce
Zajęcia fitness prowadzone bezpłatnie na Bielanach odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki o godzinie 20:00. Trzeba pamiętać, aby zjawić się na treningu odpowiednio wcześniej,  ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, o wejściu decyduje kolejność przybycia.
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/1790?user=

Audiobooki do Biblioteki Książki Mówionej na ul. Meissnera 5
Na Pradze Południe można już wypożyczać 73 audiobooki zakupione w ramach budżetu partycypacyjnego. W tym celu należy udać się do Biblioteki Książki Mówionej przy Meissnera 5.
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/2093?user=

Kino plenerowe Młociny – „Szczęściarz Antoni”
Kino plenerowe na Młocinach zaprasza na film „Szczęściarz Antoni” w sobotę 5.08 o 20:45. Jest to film z 1961 roku, wyreżyserowany przez Halinę Bielińską i Włodzimierza Haupe. Opowiada historię warszawskiego urzędnika, który wprowadza się z małżonką do nowego domu, w którym odnajdują coś zaskakującego.
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/2311?user=

Gimnastyka na kręgosłup w Dzielnicy Białołęka
Rozpoczęły się już zapisy na zajęcia, które będą prowadzone po wakacjach. Zapisy na: na "Gimnastykę na kręgosłup", "Bezpłatne zajęcia gimnastyczne -
Zdrowy Kręgosłup" oraz "Bezpieczna w wielkim mieście - zajęcia z samoobrony dla kobiet" (tym razem dla kobiet ze środkowej Białołęki).
Więcej informacji:
http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-1709-wznawiamy_zajecia_sportowe_z_budzetu.html

Ochocki Urwis – zagraj w grę planszową
To gra planszowa skierowana do osób powyżej 5 roku życia. W ciekawy sposób pokazuje znane miejsca na Ochocie. Polecamy dużym i małym. Cała gra do pobrania i wydrukowania na stronie Urzędu Dzielnicy Ochota:
http://urzadochota.waw.pl/page/1450,ochocki-urwis.html

Poznaj ochockie neony!
http://neony.urzadochota.waw.pl/page/