null

Konkurs „Podaj dalej”, dla osób zachęcających do głosowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeżeli zagłosowaliście w tej edycji budżetu obywatelskiego i chcecie zachęcać do tego innych, mamy dla Was coś specjalnego!

Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są wyjątkowe nagrody – miejskie przeżycia! To może być rejs statkiem po Wiśle, udział w biegu Powstania Warszawskiego, wejście na taras widokowy w PKiN, obejrzenie spektaklu w Teatrze Syrena, a może coś innego. Będziecie mogli wybrać, to co Wam najbardziej odpowiada. Do tego dorzucimy zestaw miejskich upominków tj. koszulki, książki, gry, kubki – sporo fajnych rzeczy.

 

Jak to działa?

 1. W trakcie głosowania wchodzisz na stronę https://bo.um.warszawa.pl i głosujesz na projekty.
   
 2. Po zakończeniu głosowania pojawi się ekran z podziękowaniem za oddanie głosu i informacjami o możliwości wzięcia udziału w konkursie.
   
 3. Po zaznaczeniu niezbędnych pól (odpowiednie zgody i oświadczenia) i kliknięciu przycisku „Biorę udział w konkursie”, otrzymasz od nas indywidualny link do strony z głosowaniem.
   
 4. Możesz go rozsyłać rodzinie, znajomym, sąsiadom. Przy okazji możesz też zachęcać do wspierania konkretnych projektów.
   
 5. Osoba, która otrzyma od Ciebie link do strony i w niego kliknie, przejdzie do strony głosowania, na której wyświetli się specjalny ekran ze zgodami i oświadczeniami. Może wyrazić zgodę na powiązanie jej głosu z Tobą. Jeżeli to zrobi i odda ważny głos, otrzymujesz punkt.

Za każdą osobę, która zagłosuje z Twojego polecenia za pomocą linku otrzymujesz punkt. Po zakończeniu głosowania sprawdzamy liczbę punktów poszczególnych osób.

Nagrodzimy osoby, które zdobędą najwięcej punktów, czyli zachęcą największą liczbę osób do głosowania. Mamy przygotowane nagrody dla 8 osób, ale być może ta liczba wzrośnie.

Do kiedy trwa konkurs?

Konkurs rusza w momencie startu głosowania (15 czerwca o godz. 0:00) i kończy się wraz z końcem głosowania (30 czerwca o godz. 23:59).

Kto może wziąć udział?

Każdy, kto zagłosuje w budżecie obywatelskim, może wziąć udział w konkursie.

Czy mam podgląd liczby osób, które zachęciłem / am do głosowania?

Nie, uczestnicy nie będą mieli podglądu „na żywo” liczby zdobytych punktów.

Warunkiem zdobycia punktu jest oddanie ważnego głosu przez innego mieszkańca z linku polecającego. W trakcie głosowania liczba punktów zdobytych przez poszczególnych uczestników może się zmieniać np. zmniejszyć - gdy ktoś zagłosuje dwa razy, jego głos będzie nieważny i nie będzie liczył się w konkursie.

Czy dane mieszkańców, którzy głosują z czyjegoś polecenia, będą przekazywane osobie polecającej?

Nie, osoba polecająca – udostepniająca link, nie będzie znała danych osób, które zagłosowały z jej polecenia.

Nie zdecydowałem / am się na udział w konkursie po głosowaniu. Czy mogę jeszcze wziąć udział?

Tak, napisz do nas wiadomość na adres bo@um.warszawa.pl. Prześlemy Ci niezbędne informacje.

 

Wyniki konkursu:

 • Pani Arlena – zachęciła 162 osoby
 • Pani Marta – 95 osób
 • Pani Agata – 86
 • Pan Jakub – 85
 • Pani Agata – 77
 • Pani Dominika – 69 
 • Pani Ewa – 56
 • Pan Andrzej – 55

Z laureatami konkursu skontaktowaliśmy się mailowo. Prosimy o sprawdzenie skrzynek pocztowych.

Uczestnicy konkursu zachęcili do głosowania łącznie 6102 osoby.

Załączniki: