null

Jesteśmy w finale konkursu DOBRY WZÓR 2016

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Chwalimy się :)
Nasza strona internetowa wraz z aplikacją do głosowania i składania projektów została zakwalifikowana do finału konkursu DOBRY WZÓR 2016 - zostanie zaprezentowana na finałowej wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w październiku. 

 

Eksperci konkursu Dobry Wzór 2016 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnili stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl wraz z aplikacją do głosowania i składania projektów. Aplikacja zostanie zaprezentowana na wystawie „DOBRY WZÓR 2016”, ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa design w Polsce. Wystawa odbędzie się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego od 21 października do 2 grudnia. Od dnia nominacji nasza aplikacja może posługiwać się znakiem „Finalista konkursu Dobry Wzór 2016”.


Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 222 produkty i usługi w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika Użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane były według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt  i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania. 

Laureatów konkursu poznamy 20 października 2016 br.