null

Skonsultuj swój pomysł z urzędnikiem. Terminy dyżurów.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W grudniu i styczniu organizujemy dyżury pracowników urzędu. Chcemy pomóc Ci w przygotowaniu i zgłoszeniu jak najlepszego pomysłu do budżetu obywatelskiego.

Zaczynasz opisywać swój projekt i natrafiasz na pierwsze przeszkody? Myślisz o tym, jak poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Zastanawiasz się, ile będzie kosztowała realizacja Twojej propozycji? Co warto wziąć pod uwagę przy szacowaniu kosztu? Na przykład postawienie kosza na śmieci, wymaga też wydatków związanych z jego opróżnianiem.

Jakie rozwiązanie problemu, który dostrzegasz będzie najlepsze? Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo pieszych na swoim osiedlu, pewnie chcesz wiedzieć, czy warto zrobić azyl na przejściu dla pieszych czy może je doświetlić? Podobnie jest w przypadku innych propozycji.

A może chcesz dowiedzieć, czy w miejscu, o którym myślisz, można zrealizować Twój pomysł? W swojej okolicy widzisz miejsce, które aż się prosi, żeby coś tu się zadziało... ale najpierw chcesz zrobić rozeznanie.

Jeśli zgłaszasz pomysł do budżetu obywatelskiego, pewnie chcesz mieć pewność, że ten projekt można zrealizować. Możesz ułatwić sobie drogę do realizacji Twojego pomysłu.

Skorzystaj z wiedzy urzędników. Możesz porozmawiać z pracownikami każdej dzielnicy, którzy zajmują się Twoimi lokalnymi sprawami, jednostki miejskiej (opiekują się parkami, lasami czy drogami), czy pracownikami biur.

Od dyżurujących pracowników możesz dowiedzieć się nie tylko o zasadach budżetu obywatelskiego, zadań dzielnicy, jednostek i biur, ale również możesz oczekiwać pomocy przy szacowaniu kosztów poszczególnych działań lub pomocy w wypełnieniu formularza zgłoszenia projektu.

Zajrzyj na stronę https://um.warszawa.pl/waw/bo/wsparcie-pracownikow-urzedu-10-edycja i znajdź urzędnika, który najbardziej pasuje do tematu projektu, który chcesz zgłosić. Napisz lub zadzwoń. Wielu z nich na Twoje pytanie odpowie również w godzinach popołudniowych.

Jeśli nie masz pewności, do kogo zwrócić się z pytaniami, zawsze możesz zapytać o to koordynatora ds. budżetu obywatelskiego. Kontakt znajdziesz na stronie https://um.warszawa.pl/waw/bo/koordynatorzy