null

Chcesz pokazać swoim uczniom budżet obywatelski?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Chcesz pokazać uczniom, że warto angażować się w życie miasta? Chcesz pokazać, w jaki sposób mogą to zrobić? Chcesz, żeby Twoi uczniowie dowiedzieli się o budżecie obywatelskim?

Chcesz pokazać uczniom, że warto angażować się w życie miasta? Chcesz pokazać, w jaki sposób mogą to zrobić? Chcesz, żeby Twoi uczniowie dowiedzieli się o budżecie obywatelskim?

Skorzystaj z materiałów, które pomogą Ci przeprowadzić zajęcia z uczniami w szkole (stacjonarnie lub zdalnie) na temat budżetu obywatelskiego. Materiały przeznaczone są do prowadzenia zajęć z uczniami w wieku 12-19 lat.

Co znajdziesz w pakiecie?

Publikację z pięcioma scenariuszami zajęć oraz załączniki, w których znajdziesz materiały do ćwiczeń. Dzięki poruszanych na lekcjach tematach możesz przekazać swoim uczniom podstawowe informacje o  funkcjonowaniu samorządu, pokazać korzyści z dbania o swoję miasto, a także przedstawić konkretne narzędzie (budżet obywatelski), dzięki któremu mogą to zrobić.

Tematy lekcji:

  • Lekcja 1: Dobro wspólne i samorząd
  • Lekcja 2: Miejskie życie
  • Lekcja 3: Włącz się w budowę, czyli w jaki sposób możesz sprawić, by miasto było lepsze
  • Lekcja 4: Budżet obywatelski – część 1
  • Lekcja 5: Budżet obywatelski – część 2

Dodatkowo przy każdym scenariuszu znajduje się link do nagrania, w którym dowiesz się więcej o tematyce poruszonej w trakcie danej lekcji.

Materiały przygotowała Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach realizacji projektu „Samorządna młodzież na Żoliborzu i w Śródmieściu”. Scenariusze zajęć i pomoce dydaktyczne są efektem działań prowadzonych w kilkunastu stołecznych szkołach podstawowych.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie: https://stocznia.org.pl/projekty/samorzadna-mlodziez-na-zoliborzu-i-w-srodmiesciu

Załączniki: