Krok 1: Złóż wniosek na paliwo. Wybierz drogę:
- bezpośrednio – uzupełniony wniosek złóż w WOM dla dzielnicy, gdzie masz gospodarstwo domowe, na rzecz którego kupujesz paliwo;
- pocztą – uzupełniony wniosek prześlij na adres urzędu dzielnicy, gdzie masz gospodarstwo domowe, na rzecz którego kupujesz paliwo;
- elektronicznie – uzupełniony wniosek prześlij przez platformę ePUAP
[!] Jeśli przesyłasz wniosek przez platformę ePUAP, podpisz plik wniosku podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Podpisanie samej przesyłki nie wystarczy, aby spełnić wymogi formalne.
Jeśli przesłałeś wniosek pocztą lub przyniosłeś do urzędu, odpowiedź od nas dostaniesz pocztą. Jeśli wybrałeś platformę ePUAP, odpowiemy drogą elektroniczną.
Krok 2: Zamów paliwo w warszawskim MPO
Jeśli dostaniesz odpowiedź z urzędu dzielnicy, że zaakceptowaliśmy wniosek, czekaj na kontakt z MPO.
Przedstawiciel MPO przekaże Ci informacje:
- ile kosztuje węgiel,
- czy węgiel jest dostępny,
- jakie są dostępne rodzaje węgla,
- jaką kaloryczność ma dostępne paliwo,
- o możliwości transportu (za dodatkową opłatą).
Będziesz mógł od razu złożyć zamówienie lub skontaktować się z MPO w innym, dogodnym terminie.
Paliwo możesz zamówić z transportem pod wskazany przez Ciebie adres lub odebrać je samodzielnie, bezpośrednio z miejsca składowania na Ursynowie przy ul. Mortkowicza 5.
Informacje o koszcie i sposobie płatności za transport przekaże przedstawiciel MPO podczas składania zamówienia.
Zamówienie złożysz oraz uzyskasz dodatkowe informacje w MPO, ul. Obozowa 43, Warszawa 01-161, pod numerem telefonu 22 39 10 100 lub pisząc na adres mejlowy: wegiel@mpo.com.pl.
Po złożeniu zamówienia otrzymasz informację o kwocie do zapłaty za paliwo. Cena nie przekroczy 2000 zł brutto za tonę.
Krok 3: Zapłać za paliwo
Razem z informacją, że pozytywnie rozpatrzyliśmy Twój wniosek, prześlemy numer rachunku bankowego. Wpłać na nie należność za zamówione paliwo, ale bez kosztów transportu. Zapłacić możesz przelewem bankowym bądź wpłatą gotówkową na rachunek bankowy m.st. Warszawy.
[!] W tytule przelewu podaj tylko numer wniosku, imię i nazwisko osoby, której należy się zakup paliwa. To ułatwi nam weryfikację płatności i przyspieszy proces. Numer wniosku to pięcio- lub sześciocyfrowy ciąg cyfr, który znajdziesz w lewym górnym rogu Informacji o weryfikacji wniosku, pod znakiem sprawy.
Wzór druku wpłaty gotówkowej na rachunek bankowy m.st. Warszawy za paliwo stałe:
Za transport będziesz musiał zapłacić oddzielnie.
Krok 4: Odbiór lub transport zamówionego paliwa
Kiedy dostaniemy Twoją wpłatę za paliwo, ponownie skontaktuje się z Tobą przedstawiciel MPO. Omówisz z nim szczegóły odbioru paliwa. Węgiel będziesz mógł odebrać z miejsca składowania samodzielnie, własnym transportem lub MPO przywiezie go pod wskazany przez Ciebie adres. Wcześniej musisz jednak wykupić usługą transportową.
Za zakup paliwa stałego otrzymasz dokumenty:
- fakturę za zakup paliwa stałego,
- kwit wagowy zamówienia,
- jeśli korzystasz z usługi transportu: fakturę za transport.