Kalendarz wydarzeń

 • Złoty Mikrofon Ochoty(otwiera się w nowej karcie)

  Ognisko Pracy Pozaszkolnej Ochota zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon Ochoty” o zasięgu wojewódzkim, pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ochota. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kolor. Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon Ochoty”(kat. wiekowa 14-16 lat) znalazł się w projektowanym wykazie konkursów kuratoryjnych Kuratorium Oświaty w Warszawie. Formularz zgłoszeniowy należy...

  źródło: ochota.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Wybory do Rady Osiedla "POCISK"(otwiera się w nowej karcie)

  Brak obrazka

  Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy zapraszają mieszkańców na zebranie wyborcze Rady Osiedla „Pocisk” 23 lutego 2024 r. (piątek) godz. 18.00 w Domu Kultury „Rembertów” przy al. Komandosów 8. W trakcie zebrania Rada Osiedla przedstawi sprawozdanie z działalności Rady Osiedla „POCISK” oraz omówi ważne dla Osiedla sprawy. Granice Osiedla „Pocisk” wyznaczają: ul. Rekrucka i ul. Żołnierska od południowej granicy Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy do torów kolejowych, tory kolejowe...

  źródło: rembertow.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Kobiece wieczory z tańcem w kręgu(otwiera się w nowej karcie)

  Zapraszamy na warsztaty z elementami animacji tanecznych, tańca w kręgu i tańca liniowego

  źródło: mokotow.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Czego nie widać - premiera w Teatrze Komedia(otwiera się w nowej karcie)

  Aktor z zasłoniętą marynaką twarzą i postacią, siedzacy na pustej widowni teatralnej

  Nowy spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka to farsa o farsie; teatr o teatrze wyreżyserowany przez twórcę, który zawsze z wielką uwagą i czułością przygląda się życiu, ludzkim słabościom, namiętnościom i śmiesznostkom.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Między słowami: Kwiat Jabłoni(otwiera się w nowej karcie)

  Podwójny portret - młoda kobieta i mężczyzna, ich głowy stykają się, w tle rozwiana tkanina

  Jeden z najbardziej cenionych duetów muzycznych w Polsce zawita do Big Book Cafe MDM. Kwiat Jabłoni, czyli Katarzyna i Jacek Sienkiewicz, będą gośćmi cyklu Między Słowami. Wydarzenie jest częścią Stałego programu Kulturalnego, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp wolny, spotkanie będzie transmitowane.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik(otwiera się w nowej karcie)

  Zdjęcie autorki na różowym tle

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik – pisarką, publicystką, działaczką społeczną i promotorką literatury. Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Autorka m. in. książek „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Cwaniary”, „Tyłem do kierunku jazdy” . Angażuje się w działania na rzecz praw człowieka, jej zainteresowania w tym zakresie to prawa kobiet, sytuacja dzieci, prawa zwierząt, promocja czytelnictwa i kultury. Wykładowczyni, wokalistka i kobieta wielu talentów. Już...

  źródło: rembertow.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Koncert Alessandro Safina(otwiera się w nowej karcie)

  ALESSANDRO SAFINA GRAND POLAND TOUR z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej

  źródło: um.warszawa.pl/waw/ucsir(otwiera się w nowej karcie)

 • „Geniusz” w Teatrze Polonia(otwiera się w nowej karcie)

  Dwa czarno-białe portrety, mężczyźni, twarze widziane z profilu, czerwone tło

  Teatr Polonia zaprasza na spektakl „Geniusz” w reżyserii Jerzego Stuhra. To polska prapremiera najnowszego dramatu Tadeusza Słobodzianka. W rolach głównych Jerzy Stuhr i Jacek Braciak. Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Wystawa „Podróż bohaterek. Powstanie kobiet”(otwiera się w nowej karcie)

  Zwiedzanie wystawy w Muzuem Powstania Warszawskiego - widok na szklaną gablotę z eksponatami, po drugiej stronie widać osoby zwiedzające.

  W Muzeum Powstania Warszawskiego można zwiedzać nową wystawę - „Podróż bohaterek. Powstanie kobiet”. To jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystawa będzie czynna do lipca 2024 roku.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Wystawa „90 lat linii średnicowej w Warszawie 1933-2023”(otwiera się w nowej karcie)

  Pamiątkowa widokówka z Mostem Średnicowym z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podpis: Warszawa. Nowy most kolejowy; również po francusku.

  W 2023 r. obchodziliśmy 90. rocznicę powstania warszawskiej linii średnicowej. 2 września 1933 r. prezydent Ignacy Mościcki przeciął wstęgę otwierając linię kolejową łączącą prawo i lewobrzeżną Warszawę, projektowaną już w drugiej połowie XIX w. Od tamtej pory linia średnicowa pełni istotną rolę dla transportu kolejowego Warszawy i okolic. Trasa prowadząca tunelem, mostem, nasypami i wiaduktami jest niezwykle ważnym elementem spajającym oba brzegi stolicy, zapewniając szybki i bezkolizyjny...

  źródło: wola.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)