Aktualności

 • Artykuł

  Wysoka jakość życia, nowoczesność, atrakcyjne położenie w centrum Europy oraz możliwość studiowania i rozwijania kariery w każdej dziedzinie – to główne atuty Warszawy. Miasto prezentuje je w najnowszej kampanii wizerunkowej.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Kolejna wielkomiejska kamienica przechodzi remont dzięki dotacji. Dom z początku XX wieku z elewacjami od strony Pięknej 43 i Koszykowej 58 to dwa budynki połączone łącznikiem. Miasto przeznaczyło 200 tys. zł na remont jednej z fasad.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące Zielonej Wizji Warszawy, która ma przybliżyć stolicę do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię do końca października.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Co roku do warszawskiej pieczy zastępczej trafia około 500 dzieci pozbawionych rodzicielskiej opieki. Najlepszym miejscem, do którego może trafić dziecko jest rodzina, dlatego m.st. Warszawa zachęca do udziału w webinarze wyjaśniającym, jak zostać profesjonalną rodziną zastępczą.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W roku setnej rocznicy zabójstwa prezydenta Gabriela Narutowicza Dom Spotkań z Historią wraz z m.st. Warszawa zaprasza na wydarzenia pod wspólnym hasłem „Niezgoda na nienawiść”. Obchody zainaugurują masterklasy artystyczne, m.in. filmowe i fotograficzne. Rozpoczynają się już w tym tygodniu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Jedenaście spektakli dla dzieci i młodzieży z Polski i z Ukrainy zostanie pokazanych na scenach warszawskich teatrów podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”. 26. edycja festiwalu odbędzie się między 11 a 23 października. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Dziecko ma prawo do sztuki”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji w Parku Świętokrzyskim pod Pałacem Kultury i Nauki posadzono dzisiaj dęby, klony, lipy, ambrowce i graby. Wkrótce jesienne nasadzenia rozpoczną też Lasy Miejskie – Warszawa i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Ponad 50 wystawców, kilka tysięcy ofert pracy, staży, praktyk. W środę między godziną 9.00 a 16.00 odbędą się Wirtualne Targi Pracy i Przedsiębiorczości.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przedstawiciele m.in. KE, WHO, Aliansu Przeciw Depresji oraz stołecznego ratusza spotkają się na konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu. Po Warszawie będzie również kursował specjalny tramwaj zdrowia psychicznego, oznaczony literą H.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Pod hasłem „Tylko Ciemność” samorządowcy protestowali dzisiaj w Warszawie przeciwko nieuzasadnionym podwyżkom cen energii i rosnącym kosztów życia. Wspólnie złożyli petycję na ręce marszałków Sejmu i Senatu, przeszli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, tam zabrali głos reprezentanci dużych miast i małych miasteczek.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace modernizacyjne w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Powstała już podbudowa pod plac główny, pojawiły się nowe ławki. Wykonawca posadził też wszystkie z 300 zaplanowanych drzew.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W niedzielę, 9 października, na Targówku i Bemowie odbędą się pikniki „Połączeni metrem”. Tytuł wydarzeń nie jest przypadkowy – te dwie dzielnice połączyła niedawno druga linia metra, a przejazd między nimi trwa obecnie niewiele ponad pół godziny. Pikniki to okazja aby odwiedzić sąsiadów z drugiego brzegu Wisły – tego dnia drugą linią metra będzie można podróżować bez kasowania biletów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Oficjalnie otwarto centrum pobytowe dla uchodźców z Ukrainy mieszczące się na terenie Siemensa przy ulicy Żupniczej. Centrum długofalowego pobytu dla uchodźców powstało w wyniku współpracy wolontariuszy, instytucji charytatywnej Siemens Caring Hands e.V. oraz m.st. Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W niedzielę 9 października w całym kraju odbywa się wielki „Test Coopera dla Wszystkich”. Warszawska edycja zostanie przeprowadzona na bieżni Ośrodka Wawelska (d. Skra) na Ochocie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rafał Trzaskowski został nowym przewodniczącym Komisji Środowiska, Zmian Klimatu i Energii w Europejskim Komitecie Regionów. Jego priorytetem podczas dwuipółletniej kadencji ma być bezpośrednie finansowanie unijne dla miast i regionów na walkę z kryzysem energetycznym.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę z firmą SKANSKA S.A. na przebudowę ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do al. Obrońców Grodna. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Ich koszt to ok. 17,8 mln zł. Inwestycja jest ostatnim etapem budowy ciągu drogowego łączącego Al. Jerozolimskie z trasą S8.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwa remont zabytkowej kamienicy przy ul. Środkowej 16 na Pradze-Północ, która wraz z sąsiadującymi budynkami, stanowi cenne świadectwo najwcześniejszej fazy budownictwa Nowej Pragi. Szacowany koszt remontu to blisko 8 mln zł, a zakończenie prac planowane jest na 2023 rok.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, spacery literackie i kiermasze zaplanowano podczas tegorocznej Nocy Księgarń. Akcja odbędzie się w piątek, 7 października, a patronuje jej prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwają prace związane z budową parkingu podziemnego przy placu Powstańców Warszawy. Wykonawca rozpoczął przesadzanie 24 lip, które znajdują się na placu budowy. Drzewa docelowo trafią na ul. Jagiellońską.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa oraz Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków uzgodnili szczegóły remontu placu Trzech Krzyży. Drzewa – zgodnie z historyczną perspektywą tego miejsca – upiększą północną i wschodnią pierzeję. W częściach placu pojawi się też zieleń niska. Zabytkowe tory tramwajowe oraz bruk, odsłonięte podczas dotychczasowych prac, zostaną zabezpieczone i z powrotem przykryte warstwami bitumicznymi.

  źródło: um.warszawa.pl