Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Uroczystość podpisywania umowy w Ambasadzie Japonii Japońskie granty dla instytucji wspierających uchodźców
  Szkoła Specjalna przy Karolkowej i Instytut Głuchoniemych otrzymają wsparcie od rządu Japonii na zakup specjalistycznego sprzętu dla ukraińskich i polskich uczniów. Dzisiaj odbyło się podpisanie umów w ramach Programu Wsparcia Finansowego dla Projektów Oddolnych.
 • Autobus na Krakowskim Przedmieściu_ulica po deszczu_widać kałuże i zniszczenia kostki brukowej Po Trakcie Królewskim jak po stole
  Pofalowany i wykruszony bruk Krakowskiego Przedmieścia – na odcinku między Królewską i Miodową – zastąpi trwała i odporna nawierzchnia. W przetargu na remont reprezentacyjnego Traktu Królewskiego wpłynęły cztery oferty. Prace powinny rozpocząć się późną wiosną, ale najbardziej intensywne roboty zaplanowane zostały na wakacje.
 • Nowa, twórcza przestrzeń w Śródmieściu
  Dom w Alejach już otwarty. Od dzisiaj przy Alejach Jerozolimskich 2 działa nowe miejsce spotkań Domu Kultury Śródmieście. Na otwarcie zaplanowano m.in. wernisaż wystawy, warsztaty, parapetówkę i karaoke.
 • Wiosenny koniec lutego w Warszawie
  Upływa kolejny aktywny tydzień w życiu stolicy. Na warszawskie ulice wróciły rowery Veturilo i to z podwojoną mocą. Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał symboliczny klucz do nowego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce, z którego warszawscy seniorzy skorzystają już za kilka tygodni. Przez centrum stolicy przeszedł protest rolników.
 • Koparki i robotnicy pracują przy nowej nawierzchni na rozkopanej ulicy Kąty Grodziskie bardziej wygodne i bezpieczne
  Trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie. Równolegle do prac drogowych prowadzona jest tam także inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które buduje kanalizację sanitarną. Droga na Białołęce ma być gotowa w kwietniu 2025 r.
 • Edukacja jest najważniejsza
  Ponad 800 przedszkoli i szkół, niemal 280 tys. uczniów i 46 tys. pracowników miejskiej oświaty oraz ponad 8 mld zł na tegoroczne wydatki na edukację w Warszawie. Tak w jednym zdaniu można podsumować stołeczną edukację. Warto jednak podkreślić, że dla miasta oświata to również komfortowe warunki nauki, kompleksowe systemy wsparcia dzieci i młodzieży oraz godne warunki płacy i pracy dla nauczycieli.
 • Buba - jeden z psów ze Schroniska na Paluchu Adoptuj Warszawiaka
  Około 600 – tyle zwierząt przebywa obecnie w Schronisku na Paluchu. Choć pochodzą z różnych miejsc, a każde ma do opowiedzenia inną historię, łączy je jedno: wszystkie potrzebują prawdziwego, ciepłego domu. Stolica zachęca do adopcji czworonożnych schroniskowych przyjaciół.
 • Zużyte opony samochodowe zebrane w pomarańczowym kontenerze Kłopotliwe odpady oddaj do PSZOK
  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowe, stare opony czy puste opakowania po farbach – to odpady, które nie powinny trafiać do altany śmietnikowej. Mieszkańcy mogą oddać je w jednym z czterech stacjonarnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Tylko w 2023 r. trafiło tam łącznie ponad 6 tys. ton odpadów.
 • Prezydent Rafał Trzaskowski ze współpracownikami przy stacji z kilkoma rowerami miejskimi Veturilo Powrót Veturilo!
  W piątek 1 marca startuje 13. sezon roweru miejskiego Veturilo. Ponad 3 tysiące rowerów, ponad 300 stacji. A ceny za wypożyczenie? Bez zmian! Pierwsze 20 minut za darmo.
 • Prace w wykopie przy przystanku tramwajowym Reduta Wolska_kilku robotników pracuje przy torach_na pierwszym planie wyświetlacz przystankowy z napisem Tramwaje na Kasprzaka już od wtorku
  Na budowie trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka trwają ostatnie prace wykończeniowe. Pierwsi pasażerowie pojadą nową trasą na Woli już we wtorek, 5 marca, wczesnym rankiem. Na tym nie koniec udogodnień komunikacyjnych dla mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy – już 25 marca tramwaje wrócą na Wolską.
 • Warszawski Komitet Rewitalizacji – spotkanie w Synergii
  Zakończone zostało odtworzenie zabytkowej kamienicy przy ul. Markowskiej 16. Budynek powstał w ramach Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Działać w nim będzie centrum lokalne – Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych. W Synergii zaplanowano różne przestrzenie i pracownie otwarte dla mieszkańców. W tym tygodniu spotkał się tam Warszawski Komitet Rewitalizacji.
 • Matematyka online w każdej podstawówce
  Warszawa zainaugurowała nowy miejski projekt edukacyjny, który zakłada wsparcie uczniów i uczennic w nauce matematyki za pomocą platform edukacyjnych i narzędzi online. Program ma wystartować w nowym roku szkolnym, a miasto przeznaczy na jego wdrożenie ponad 14,5 mln zł.
 • Międzypokoleniowa i bezpieczna Białołęka
  Klubokawiarnia, sala informatyczna, ogród społecznościowy i siłownia plenerowa – to tylko niektóre z przestrzeni, które znajdują się w nowo wybudowanym Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce. Nowy obiekt przy ul. Ceramicznej będzie służył wszystkim mieszkańcom dzielnicy, a w szczególności seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i dzieciom w wieku żłobkowym.
 • Warszawa w roli głównej
  Warszawa prawie codziennie zmienia się w plan filmowy, w zeszłym roku producenci filmowi aż 574 razy występowali do stołecznych władz o zezwolenia na realizację zdjęć. W sumie przełożyło się to na 995 dni zdjęciowych. Swoje dzieła realizowali w stolicy zarówno uznani twórcy polskiego kina jak Xawery Żuławski, czy twórcy zagraniczni np. Jesse Eisenberg i Burhan Qurbani.
 • Zamontowane na ziemi panele fotowoltaiczne, sfotografowane frontem od dołu. Nad nimi widać chmury na błękitnym niebie. Dodatkowe dotacje na OZE w Warszawie
  W marcu rusza dodatkowy nabór wniosków o dotacje na odnawialne źródła energii. W tym roku miasto ma zabezpieczone na ten cel aż 19 mln zł.
 • kolorowa klasa, dzieci i prezydent siedzą wokół na niskich krzesełkach Lekcje empatii do czworonogów
  Jakie zwierzęta trafiają do schroniska dla zwierząt? Czy można je głaskać? Jak dbać o domowe zwierzaki? Co to jest czip? Takie pytania padały dziś podczas lekcji w szkole podstawowej na Pradze-Południe, w której wziął udział prezydent Rafał Trzaskowski. Zajęcia odbyły się w ramach miejskiego programu edukacyjnego na rzecz ochrony praw zwierząt przygotowanego we współpracy ze Schroniskiem na Paluchu.
 • W Wawrze powstaną nowe mieszkania TBS
  Po odblokowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy Warszawa ma szanse na wsparcie przedsięwzięć o zwiększonej efektywności energetycznej. Ponad 8 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje TBS: przy ul. Derkaczy i ul. Agrestowej. Pierwszy budynek TBS będzie gotowy w 2025 roku, drugi rok później.
 • Znak przejazdu kolejowego_w tle tory kolwejowe i drzewa Przejazdy kolejowe na Targówku i w Wawrze do remontu
  Z uwagi na pogarszający się stan nawierzchni kolejarze wyremontują przejazdy między Walcowniczą a Młodą w Wawrze oraz na ulicy Łodygowej na Targówku. Podczas prac – zaplanowanych odpowiednio na wtorek i środę, 27 i 28 lutego – kierowcy tamtędy nie przejadą. Zostaną wyznaczone objazdy. Autobusy linii 145 i 245 zmienią swoje trasy.
 • Zwycięscy i goście podczas gali Warszawiaki 2022 stojący na scenie Wybierz to, co w Warszawie najlepsze i wygraj nagrody
  Do 29 lutego trwa głosowanie na Warszawiaki 2023. Mieszkańcy stolicy mogą wybrać swoją ulubioną kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, wydarzenie, warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody.
 • Panorama centrum Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki Protest w Śródmieściu – możliwe utrudnienia w ruchu
  We wtorek, 27 lutego, odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz rolników ulicami Śródmieścia. Policja może zdecydować o zamknięciu ulic, którymi przejdą uczestnicy wydarzenia. Wówczas na trasy objazdowe będą kierowane autobusy i tramwaje Warszawskiego Transportu Publicznego.