Aktualności

 • Artykuł

  W piątek, 6 stycznia, śródmiejskimi ulicami przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. W związku z wydarzeniem, od godz. 11:30 do 13:00, będzie zamknięty dla ruchu fragment ul. Królewskiej oraz placu Piłsudskiego. W czasie przedłużonego weekendu Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat ponownie staną się deptakiem.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Do 31 stycznia placówki oświatowe mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już po raz szósty stolica będzie promować przyjazną zdrowiu i środowisku aktywną mobilność najmłodszych warszawiaków. Zabawa i zdrowa rywalizacja uczniów szkół podstawowych i przedszkoli potrwa przez cały maj.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W Warszawie jest dziś 6227 punktów sprzedaży alkoholu (w tym 3388 detalicznych i 2839 gastronomicznych). Przedsiębiorcy, którzy w 2022 roku sprzedawali napoje alkoholowe, mają czas do 31. stycznia, by dopełnić formalności.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwa budowa tramwaju do Wilanowa. W czwartek, 5 stycznia, zmieni się organizacja ruchu na ul. Jana III Sobieskiego – usprawniony zostanie przejazd autobusów w rejonie prac. Nowa trasa tramwajowa zostanie oddana do użytku za rok.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Z początkiem roku rusza kolejna akcja kastracji i sterylizacji psów i kotów. Mieszkający w stolicy właściciele czworonogów będą mogli również je zaczipować. Na zabiegi można umówić się w jednej z 28 stołecznych lecznic.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Co zapamiętają z 2022 roku pasażerowie WTP? Na pewno pięć kolejnych, oddanych do użytku stacji II linii metra, ale również nowoczesne pociągi podziemnej kolejki, tramwaje i składy Szybkiej Kolei Miejskiej. Od tego roku mieszkańcy stolicy mogą również kupować bilety długookresowe w aplikacji na smartfony.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy kina Tęcza. Spośród siedmiu ofert, które wpłynęły, najwięcej punktów zdobyła oferta firmy Biuro Architekt Kaczmarczyk S.C. z Suchej Beskidzkiej.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dzielnicowe instytucje kultury mogą już składać wnioski do Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 stycznia 2023 r., do godz. 16:00. Priorytetowo traktowane będą działania korespondujące z istniejącymi dziełami i dziedzictwem kulturowym oraz te wspierające kompetencje przyszłości.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Miniony rok to w Warszawie przede wszystkim fala uchodźców z Ukrainy, która oznacza także wzrost ludności o setki tysięcy nowych mieszkańców. Dlatego tak ważna była edukacja i zabezpieczenie socjalne. Niewątpliwe sukcesy stolicy to otwarcie stacji metra na Bemowie i Targówku oraz dalsze inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną. A wszystko to w obliczu malejących wpływów do kasy miasta, kryzysu energetycznego i utrzymującej się inflacji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawa realizuje zadanie rządu dotyczące dopłat do ogrzewania. Urzędnikom jeszcze przed końcem roku udało się rozpatrzyć wszystkie złożone wnioski na dopłatę do oleju, skroplonego gazu LPG, drewna kawałkowego i pelletu. Większość mieszkańców ubiegających się o wsparcie otrzyma decyzję pozytywną.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Po wybudowaniu północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przyszedł czas na rozbiórkę południowego. Ta rozpocznie się 2 stycznia i potrwa do 17 stycznia. Podobnie jak poprzednio zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią swoje trasy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nowe mieszkania komunalne powstaną w kilku warszawskich dzielnicach. Miasto podpisało umowę na budowę domu w Rembertowie. Projektowane są inwestycje na Białołęce i we Włochach, kończy się przebudowa budynku na Powiślu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od stycznia 2023 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (MSN) staje się instytucją miejską. Najbliższy rok upłynie na przygotowaniach do otwarcia nowej siedziby na placu Defilad, ale zaplanowano też wiele wydarzeń w Muzeum nad Wisłą.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Już 2 stycznia Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie powiększy się o rejon pl. Hallera na Pradze-Północ oraz nowe obszary na północnym Mokotowie. Mieszkańcy tych części miasta mogą w łatwy sposób uzyskać abonament, który uprawnia do postoju na określonym obszarze.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Psychologiczne problemy w zderzeniu z rzeczywistością, samotnością, chorobą dotykają wszystkich, bez względu na wiek. Media codziennie informują o próbach samobójczych, niemożności poradzenia sobie samemu z problemami życia. Warto podpowiadać i przypominać o specjalistach oraz instytucjach i fundacjach, które są gotowe pomagać w kryzysach emocjonalnych zarówno nastolatkom, jak i ich rodzicom. W Warszawie działają także specjalne programy dla seniorów.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego napisał ośmioletni Staś. Że bardzo kocha swojego psa „z Paluha” [pisownia oryginalna – podobnie jak w tytule]. I że na Sylwestra pies bardzo „bał się fajerwerek”. Dziś Staś razem z prezydentem Warszawy apelują, aby przywitać nowy rok bez zbędnego huku. Również stołeczni radni zwrócili się do mieszkanek i mieszkańców Warszawy, by powstrzymali się od petard i fajerwerków w okresie świątecznym.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do kolejnej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Jak co roku w okresie ferii warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę. Do wyboru zajęcia – sportowe, artystyczne, edukacyjne czy rekreacyjne.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Na placu Trzech Krzyży trwają intensywne prace. Warszawscy drogowcy, korzystając z pogody, układają asfalt w jego wschodniej części. Po zakończeniu tych robót udostępnią jezdnię kierowcom samochodów osobowych i autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  7 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Szpitala Czerniakowskiego. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu informatycznego, który usprawni obsługę pacjentów. Umowę na realizację tego zadania podpisali dziś przedstawiciele m.st. Warszawy i samorządu województwa mazowieckiego.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Pokazy filmowe online na bezpłatnych platformach VOD. Festiwale Afrykamera, Kamera Dawida, Pięć Smaków, Millennium Docs Against Gravity, Watch Docs udostępniają niektóre filmy, które wcześniej były pokazywane publiczności w kinach. To okazja to nadrobienia zaległości bez wychodzenia z domu.

  źródło: um.warszawa.pl