• Artykuł

  W Warszawie aktywnych jest około 9 tysięcy fundacji i stowarzyszeń, z których połowa działa na rzecz mieszkańców. Rada m.st. Warszawy uchwaliła właśnie nowy wieloletni Program rozwoju współpracy z organizacjami pozarządowymi, który wyznaczy kierunki działań na najbliższe lata.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Trwa III etap 18. edycji Konkursu Chopinowskiego. Zakwalifikowało się do niego 23 pianistów, ich przesłuchania trwają do jutra. Cały czas w Warszawie odbywają się także różne wydarzenia specjalne związane z kompozytorem pod hasłem „W Warszawie wszystko gra Chopina”.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Budimex zbuduje pieszo-rowerową przeprawę przez Wisłę. Wstępny kosztorys opiewał na ok. 180 mln zł, tymczasem oferta zwycięskiej firmy jest aż o 60 mln zł tańsza.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W sezonie jesiennym Dzielnica Wisła nie zwalnia tempa w organizacji ekologicznych wydarzeń dla mieszkańców. Już od najbliższego weekendu, 16-17 października, w Pawilonie Edukacyjnym Kamień będzie można poznać sposoby na ekologiczne działania w życiu codziennym. Warsztaty w duchu zero waste, spacery przyrodnicze, gry czy spotkania z ekspertami to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Nowoczesna, tolerancyjna, wolna od dyskryminacji i otwarta na problemy współczesnego świata – taka powinna być polska szkoła zdaniem członkiń Rady Kobiet przy Prezydencie miasta stołecznego oraz wiceprezydentki i pełnomocniczki Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet Aldony Machnowskiej-Góry. W liście do nauczycieli podkreślają, że edukacja jest fundamentem nie tylko życia społecznego, naszych relacji, demokracji i państwowego ładu. Jest też fundamentem naszej kultury i cywilizacji.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Rada Miasta st. Warszawy przyjęła projekt uchwały o powołaniu Żoliborskiego Domu Kultury. To pierwsza taka samorządowa instytucja kultury w naszej dzielnicy. Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić konkurs na dyrektora Domu Kultury na Żoliborzu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Warszawscy radni przyjęli dziś stanowisko w sprawie utrzymania członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Podkreślają, że od momentu dołączenia do Wspólnoty Europejskiej stolica otrzymała z unijnego budżetu ponad 18 mld zł, a beneficjentem tych środków są jej mieszkańcy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 121 pracowników miejskich placówek oświatowych otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy. Wyróżnienia przyznano podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W tym roku z atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych skorzystało ponad 130 tys. warszawiaków i turystów. To był dobry sezon – pasażerów było więcej niż w 2019 roku.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W piątek, 15 października, o godz. 22.00 drogowcy rozpoczną weekendową wymianę nawierzchni wschodniej jezdni ul. Wołoskiej, na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ul. Woronicza. Kierowców czekają utrudnienia. Autobusy zostaną skierowane na objazdy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Samorządowcy z całej Polski wspólnie protestowali dziś w Warszawie przeciwko szkodliwym działaniom rządu wobec społeczności lokalnych i regionalnych. Apelowali o zmiany w tzw. Polskim Ładzie oraz o nieodbieranie kompetencji samorządom. Przygotowali także wspólny apel, który chcieli złożyć na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek, ale ta z samorządowcami spotkać się nie chciała. Wręczyli go wicemarszałkom Sejmu.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Paweł Płoski będzie nowym dyrektorem Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Prezydent Warszawy zaakceptował wybór komisji konkursowej. Nowy dyrektor obejmie stanowisko 1 stycznia 2022 r.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Syntezatory mowy w windach, mapy tyflograficzne, monitory o wysokim kontraście – te i inne rozwiązania zastosowane na stacji metra Młynów zadecydowały o przyznaniu tytułu Lidera Dostępności, tytułu przyznawanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wspólnie z Towarzystwem Urbanistów Polskich.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Już po raz trzeci odbędzie się Noc Księgarń, wyjątkowe wydarzenie z udziałem ponad stu kameralnych księgarń z całej Polski, w tym blisko 30 w stolicy. Akcja odbędzie się 22 października, a patronuje jej Prezydent m.st. Warszawy.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W stolicy powstanie nowa, zielona przestrzeń dla mieszkańców o charakterze parkowym wraz z placem miejskim i fontanną posadzkową. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił przetarg na zaprojektowanie zagospodarowania terenu nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni jezdni ul. Górczewskiej przy skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich. W tym czasie ruch na odcinku od ul. Konarskiego do pętli tramwajowej będzie odbywał się jedną jezdnią.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  W Służewskim Domu Kultury odbyła się ogólnopolska inauguracja 19. edycji programu Święto Drzewa pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. W ramach tej inicjatywy stołeczny Zarząd Zieleni oraz Klub Gaja już od 5 lat prowadzą akcję edukacyjną dla placówek oświatowych „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzewa dla Warszawy”. Przedszkola i szkoły otrzymały sadzonki lip, klonów, jarząbów i dzikich jabłoni. Nasadzono też drzewa pamięci Marii Janion.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Tylko do środy, 13 października, można zgłaszać kandydatów do Nagrody imienia Tadeusza Mazowieckiego. Wyróżnienie adresowane jest do aktywnych społecznie i obywatelsko młodych ludzi w wieku 15-26 lat.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Równość kobiet i mężczyzn jako prawo realizowane przez samorząd we wszystkich obszarach – to główna zasada Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym podpisanej dziś przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Dokument zobowiązuje europejskie samorządy do zwalczania stereotypów i przeszkód, które mają wpływ na nierówny podział ról między kobietami i mężczyznami w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym.

  źródło: um.warszawa.pl

 • Artykuł

  Dwie renomowane warszawskie uczelnie już po raz 70 zmierzyły się w wyścigu wioślarskim na Wiśle. Po zaciętej walce, godnej jubileuszowej edycji zawodów, reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego musieli uznać wyższość kolegów z Politechniki Warszawskiej.

  źródło: um.warszawa.pl