Aktualności

Aktualności

Filtry

 • nocny pokaz multimedialny na jasnej ścianie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zdjęcia z wojennej Ukrainy, tyłem widzowie Film Murals - warszawski pokaz w rocznicę inwazji rosyjskiej na Ukrainę
  Mijają dwa lata od dnia, gdy w Ukrainie rozpoczęła się wojna. W związku z tymi wydarzeniami w sobotę o 21:00 na ścianie nowego gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej można było zobaczyć niezwykły pokaz filmu „Murals”, w którym Dan Shapiro, Alex Topaller i Artem Ivanenko uchwycili prace Banksy’ego. Pokazy zaplanowano równocześnie w Warszawie, Tallinie, Waszyngtonie i Florencji.
 • Kolejny aktywny tydzień w życiu Warszawy
  Wiele wydarzeń w mijającym tygodniu związanych było z bezpieczeństwem – zwłaszcza w obliczu zagrożeń zewnętrznych stolica szczególnie musi zadbać o mieszkańców. Ale ostatnie dni to także kolejne decyzje w sprawie infrastruktury i transportu. Będzie budowana trasa tramwajowa do Dworca Zachodniego i nowa droga wjazdowa z ekspresowej S7 w stronę Izabelina. Samorządowcy z całej Polski odwiedzili Warszawę i wezwali do głosowania w zbliżających się wyborach. W Centrum Nauki Kopernik odbyło się Forum C
 • Wizualizacja stacji na III linii metra_wyjście ze stacji_piesi, rowerzysta i zieleń Pora na projekt trzeciej linii metra
  Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metra – od Stadionu Narodowego do stacji Gocław. Nową, ośmiokilometrową trasę z siedmioma stacjami, w tym sześcioma nowymi, zaprojektuje konsorcjum ILF Consulting Engineers & Metroprojekt. Budowa linii M3 rozpocznie się w 2028 roku.
 • kamery monitoringu miejskiego na latarniach na drugim planie widok warszawy Warszawa stolicą bezpieczeństwa
  Innowacyjne monitorowanie sytuacji kryzysowych i kompleksowe podejście do bezpieczeństwa to priorytet m.st. Warszawy. Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa rozbudowuje i modernizuje system monitoringu wizyjnego, ale też dba o sprawne działanie Miejskiego Centrum Kontaktu 19115. Wszystko po to, by jak najszybciej reagować na zgłoszenia mieszkańców. Miasto wspólnie z rządem podejmuje również prace nad zmianami w obronie cywilnej.
 • Kobieta trzymająca w ręku flagę Ukrainy i transparent. Napis: Ukraina bez Putina Wojna trwa, Warszawa nadal pomaga
  Ukraina i jej obywatele mogli liczyć na wsparcie Warszawy i jej mieszkańców od pierwszego dnia wojny, która wybuchała 24 lutego 2022 r. Od tamtego dnia pomocy udzielono setkom tysięcy Ukraińców. Jutro w stolicy odbędą się manifestacje, będą widoczne okolicznościowe akcenty przypominające, że za naszą granicą od dwóch lat trwa tragiczna w skutkach wojna.
 • Gry i zabawy w bilbiotece z okazji końca remontu Sposób na deszczową pogodę – warszawskie biblioteki
  Warszawskie biblioteki to nie tylko miejsca, w których wypożycza się książki, to także lokalne centra kultury dla wszystkich pokoleń. W ostatnich latach stołeczne placówki przechodzą modernizację. Właśnie sfinalizowano remont w jednej z nich - Wypożyczalni przy ul. Puławskiej 119 i Biblioteki Dziecięcej przy al. Niepodległości 19. Z tej okazji odbyły się tam warsztaty, wspólne czytanie oraz zabawy.
 • przedstawiciele polskich samorządów stojący na tle pomnika pod Sejmem RP Każdy głos na samorząd jest ważny
  Już 7 kwietnia mieszkańcy miast, miasteczek i wsi przy urnach wyborczych zdecydują o przyszłości swoich małych ojczyzn. Ważne jest, aby w wyborach samorządowych zagłosowało jak najwięcej obywateli, bo każdy głos ma ogromne znaczenie.
 • Dywan z kolorowych tulipanów w Ogrodzie Saskim Ponad 5 milionów kwiatów zakwitnie wiosną w stolicy
  Stokrotki, niezapominajki, irysy żyłkowate, psi ząb czy najróżniejsze odmiany tulipanów i narcyzów – to tylko kilka gatunków kwiatów, które będzie można podziwiać tej wiosny w Warszawie. W miejskiej przestrzeni zakwitnie ponad 5 milionów kolorowych roślin.
 • Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik Mazowsze i Warszawa jednym głosem w sprawie poprawy jakości powietrza
  Rola samorządów w walce z zanieczyszczeniami powietrza i ubóstwo energetyczne – to główne tematy poruszane podczas trwającego Forum Czystego Powietrza w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W wydarzeniu udział biorą m.in. marszałek Adam Struzik i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Panorama centrum Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki Sobotnie zgromadzenia – zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji
  W sobotę, 24 lutego, miną dwa lata od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. W Warszawie zaplanowano kilka zgromadzeń publicznych, które będą związane z tą tragiczną rocznicą – większość w Śródmieściu. Tego dnia w stolicy odbędą się też inne przemarsze i zgromadzenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa policja może zdecydować o zamknięciu ulic, gdzie gromadzić się będą ich uczestnicy. W takiej sytuacji autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na trasy objazdowe.
 • Monter w kasku instaluje nowe oświetlenie SAVA na latarni Warszawa (za)świeci przykładem
  Warszawskie ulice oświetla już niemal 50. tys. nowoczesnych, LED-owych – i zaprojektowanych specjalnie dla stolicy – opraw SAVA. Nie tylko pozwalają one oszczędzić energię elektryczną, ale wpływają również – razem z inwestycjami w infrastrukturę drogową – na poprawę bezpieczeństwa m.in. na przejściach dla pieszych. Efektem takich inwestycji jest spadająca liczba wypadków na stołecznych drogach i ich ofiar.
 • wozy strażackie stojące na placu, zdjęcie z lotu ptaka Najbezpieczniejsza stolica Europy
  Sześć nowych pojazdów dla warszawskiej Straży Pożarnej przekazali dziś prezydent Rafał Trzaskowski i minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Bezpieczeństwo to priorytet dla m.st. Warszawy, dlatego samorząd wspólnie z rządem pracuje nad zmianami w systemie obrony cywilnej. Straż Pożarna pełni w nim jedną z najważniejszych ról.
 • Zielone pochylone drzewo rosnąca przy alejce parkowej Przyjęto standard pielęgnacji stołecznych drzew
  W stolicy zaczął obowiązywać czwarty standard zarządzania zielenią. Tym razem miejskie jednostki będą stosować się do wytycznych związanych z pielęgnacją i cięciem drzew.
 • Skrzypce Jaka jest dziś muzyka żydowska?
  Cztery koncertowe wieczory, światowe i polskie premiery, pieśni, muzyka symfoniczna, tancerze uliczni, opera – tak będzie na tegorocznym POLIN Music Festival. Wydarzenia poświęcone muzyce żydowskiej odbędą się od 22 do 25 lutego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
 • Na tle białej ściany po prawej stronie na szarym fotelu siedzi mężczyzna z krótkimi ciemnymi włosami w ciemnym garniturze i dżinsach a po lewej stronie na szarej sofie siedzi kobieta z blond włosami w zielonej marynarce i dżinsach i trzyma małego chłopczyka ze smoczkiem w buzi na kolanach Warszawski szpital ratuje zdrowie i życie dzieci zanim przyjdą na świat
  Prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z mamą, której synek był operowany na rozszczep kręgosłupa, kiedy kobieta była w ciąży. Dziś chłopiec ma już roczek. Operację wykonał zespół specjalistów Szpitala Bielańskiego – to miejska placówka, która jest liderem w zabiegach wewnątrzmacicznych w Polsce.
 • Kobieca ręka wrzuca do urny wyborczej kartę do głosowania Poradnik wyborczy
  Za 47 dni odbędą się wybory samorządowe. W odróżnieniu od wyborów parlamentarnych głosowanie odbędzie się tylko w miejscu stałego zameldowania. Nie będzie można pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania oraz złożyć wniosku o zmianę miejsca głosowania.
 • Co słychać na Barskiej?
  Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab przy ul. Barskiej 29 jest pierwszą i jedyną w Polsce stałą sceną dla muzyki nowej. Odbywają się tam m.in. warsztaty i zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołu Hashtag Ensemble, który niebawem będzie świętował swoje 10-lecie.
 • Czoło nowoczesnego warszawskiego tramwaju z napisem 'Warszawa Zachodnia Tramwajem na Dworzec Zachodni już za dwa lata
  Już w połowie 2026 r. gotowa będzie pierwsza podziemna trasa tramwajowa w stolicy. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Właśnie została podpisana umowa na jej budowę. Prace ruszą za dwa miesiące. Według szacunków z trasy będzie korzystać ponad 1 mln 200 tys. pasażerów rocznie.
 • Pozdrowienia z Warszawy Marii Skłodowskiej
  Sto lat temu, 21 lutego 1924 roku, Maria Skłodowska-Curie została Honorową Obywatelką Warszawy. Z tej okazji stołeczne muzeum jej imienia zaprasza do wspólnej akcji pod hasłem „Pozdrowienia z Warszawy Marii Skłodowskiej”.
 • jednopiętrowy, długi z jasną elewacją budynek. Ma dwuspadowy, czerwony, ceramiczny dach Przybyszewskiego 63/67 – kolejny dom po remoncie
  Zakończył się remont przedwojennego domu spółdzielczego na Bielanach. Jednopiętrowy, dość długi budynek przy ul. Przybyszewskiego ma jasną elewację i dwuspadowy, czerwony, ceramiczny dach. To już drugi obiekt przy tej ulicy wyremontowany dzięki miejskiej dotacji.