Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Stacja metra Pole Mokotowskie. Na obu torach pociągi metra. Na peronie kilkoro pasażerów. Wymiana reklam w metrze – nowe decyzje
  Metro Warszawskie oraz firma Ströer wznowiły modernizację nośników reklamowych na stacjach linii M1. Do pierwotnej koncepcji zostały jednak wprowadzone zmiany, dzięki którym będzie możliwe zachowanie estetyki i unikalnego charakteru każdej stacji. Rewizja planu modernizacji została przeprowadzona na polecenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
 • Noc Muzeów już w sobotę
  Już tylko dwa dni pozostały do wyczekiwanego wydarzenia – Nocy Muzeów. Zaplanowano setki atrakcji dla wszystkich miłośników odkrywania miasta po zmroku m.in. koncert z pokazami świateł, warsztaty operowe dla dzieci i prezentację zabytkowych samochodów.
 • Biegaczki i biegacze startujący w Biegu SGH, większość w granatowych koszulkach rozpoczynają wyścig. W tle brama z napisem Start Żużel, bieganie i zmiany w ruchu
  Wiele sportowych imprez odbędzie się w ten weekend w Warszawie. W sobotę, 13 maja, na PGE Narodowym rywalizować będą najbardziej utytułowani żużlowcy, a dzień później przed gmachu Szkoły Głównej Handlowej wystartuje Mokotowski Bieg SGH. Obie imprezy spowodują zmiany na drogach i objazdy dla transportu publicznego.
 • Budowa tramwaju na ul. Kasprzaka - torowisko z przejściem, po którym idzie mężczyzna. W tle wiadukt trasy numer 7 oraz zabudowania. Tramwajarze zamykają Wolską i Kasprzaka
  Wraz z postępem prac i budową kolejnych odcinków na trasie tramwaju na Kasprzaka zmienia się organizacja ruchu. W piątek, 12 maja, tramwajarze zamkną jezdnię ul. Wolskiej w stronę centrum. Z kolei w środę, 17 maja, otworzą Wolską, ale z ruchu wyłączą jezdnię ulicy Kasprzaka prowadzącą w stronę Bemowa. W obu etapach prac autobusy będą kursować zmienionymi trasami.
 • Rewizja Krajowego Planu Odbudowy – skutki dla Warszawy
  Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące zmian w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wzięła w nich udział również Warszawa. Miasto zgłosiło kilka uwag do przedstawionych propozycji.
 • Każdemu należy się chwila odpoczynku
  Odpowiednie wsparcie w codziennym życiu należy się zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunom. M.st. Warszawa realizuje program „Opieka wytchnieniowa”, dzięki któremu osoby zajmujące się na stałe osobami z niepełnosprawnościami mogę być choć trochę odciążane z pracy.
 • Widok na boisko szkolne w kolorze jasnoniebieskim gdzie widać siatkę oddzielającą część boiska do piłki nożnej od pozostałego trenu rekreacyjnego. Na boisku znajdują się dzieci, w tle widać szary budynek szkoły Szkoła przy ul. Koźmińskiej będzie jak nowa
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci słabowidzących zostanie rozbudowany i zmodernizowany. Umowa przewiduje m.in. gruntowny remont placówki w ciągu najbliższych dwóch lat, a koszt inwestycji to blisko 37 mln zł.
 • Prace przy budowie trasy tramwajowej do Wilanowa - dwóch robotników, a na pierwszym planie betonowe kręgi. Tramwaj do Wilanowa – budowa torów na Sobieskiego
  Rozpoczyna się kolejny etap budowy trasy tramwajowej do Wilanowa – prac związanych z przygotowaniem torowiska na ul. Sobieskiego. W nocy z piątku na sobotę, z 12 na 13 maja, zlikwidowany zostanie buspas pomiędzy al. Wilanowską a ul. św. Bonifacego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.
 • Widok z lotu ptaka. Rosnący las. W tle charakterystyczne wieżowce i budynki Warszawy. 100 hektarów dla Lasów Miejskich
  Od początku kadencji Rafała Trzaskowskiego warszawskie Lasy Miejskie otrzymały pod opiekę ponad 100 hektarów gruntów. Docelowo wszystkie te tereny mają zostać obsadzone drzewami i krzewami. Wczoraj, wspólnie z miejskimi leśnikami i uczniami pobliskiej szkoły, prezydent sadził drzewa w Lesie Bemowo.
 • Warszawa stolicą filmowych dokumentów
  Już w czwartek startuje jubileuszowa, 20. edycja największego festiwalu filmowego w Polsce Millennium Docs Against Gravity. Przed widzami 10 festiwalowych dni pełnych emocji nie tylko w salach kinowych, ale także na koncertach, warsztatach i debatach. MDAG jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
 • Autobus ZTM Warszawa wjeżdża w kałużę wody na torze wyścigowym. Najlepsi z najlepszych – Mistrzostwa Kierowców WTP
  Wysokie umiejętności i radzenie sobie ze stresem to podstawa w zawodzie kierowcy autobusu miejskiego. Najlepsi z nich zmierzą się podczas II Mistrzostw Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego, które odbędą się w piątek, 12 maja, na Autodromie Jastrząb k/Radomia.
 • Przynieś elektroodpady i odbierz sadzonkę
  Wraca akcja Ekopoukładani, w ramach której mieszkańcy będą mogli wymienić stare elektrośmieci na sadzonki roślin. Pierwsza odsłona tegorocznego wydarzenia odbędzie się w sobotę, 13 maja, na Woli.
 • Mapa lotnicza Starego Miasta w Warszawie. Nowe zdjęcia lotnicze Warszawy – nowa ortofotomapa miasta
  Jak wyglądają z „lotu ptaka” najważniejsze warszawskie zabytki, gdzie znajduje się najwięcej terenów zielonych i czy każdy może zlokalizować swój dom lub blok? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w stołecznym serwisie mapa.um.warszawa.pl. Dziś udostępniona została w nim nowa ortofotomapa Warszawy, która powstała na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną 2022 r.
 • 4 mężczyzn i kobieta, elegancko ubrani w pełnym słońcu przed filarami na pl. Konstytucji, w tle biało-czerwone napisy, logotypy Tak! Dla Polski i tablica pamiątkowa kawiarni Spotkajmy się w Warszawie 4 czerwca!
  Zbliża się rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów i zmiany władzy w 1989 roku. 4 czerwca to także Święto Warszawy. Przedstawiciele samorządowego Ruchu Tak! Dla Polski wezwali dziś do udziału w planowanej manifestacji wolności i obrony samorządności.
 • Wiosna na budowie metra na Bemowie
  Trwają prace przy budowie trzech stacji pasażerskich metra i Stacji Techniczno-Postojowej Karolin na ostatnim, bemowskim odcinku linii M2. Powstają już pierwsze ściany korpusu stacji Karolin, położonej u zbiegu ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.
 • Jan Lityński patronem Schroniska na Paluchu
  Schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu od stycznia nosi imię Jana Lityńskiego, dawnego polityka i działacza opozycji antykomunistycznej. Dzisiaj odsłonięto tablicę upamiętniającą patrona placówki.
 • bladożółty, trzypiętrowy budynek z balkonami, przed biegnie ścieżka Akademicka 3 – koniec remontu elewacji
  Pierwszy remont z tegorocznych dotacji na zabytki został zakończony. Przy udziale ponad 258 tys. zł z budżetu miasta, spółdzielnia mieszkaniowa z budynku przy ul. Akademickiej 3 wyremontowała elewację od strony ul. Supińskiego.
 • Widok z prawego brzegu Wisły na panoramę Warszawy z mostem Świętokrzyskim Dbamy o czystość w mieście – w tym roku już 11,5 tysiąca interwencji
  Dzikie wysypisko, uszkodzona ławka, porzucone opony czy meble – takie sprawy przykuwają uwagę nie tylko mieszkańców. Codzienny monitoring czystości i bezpieczeństwa w stolicy prowadzą wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej. Od początku roku interweniowały już ponad 11,5 tys. razy.
 • Drewniane budynki wśród zieleni Przystań Warszawa wybierze gospodarza
  Co to za drewniana osada zatopiona wśród zieleni nad Wisłą? To Przystań Warszawa, miejsce, które z pewnością niebawem pokochają warszawiacy. Miasto ogłosiło dziś przetarg na wydzierżawienie kompleksu budynków na terenie przy ul. Zaruskiego.
 • KIlku robotników podczas prac przy budowie drogi i układaniu chodnika. Lazurowa jednokierunkowa
  Na Bemowie trwa przebudowa ul. Lazurowej. Prace prowadzone są między ul. Górczewską a al. Obrońców Grodna. W środę, 10 maja, zostanie tam wprowadzony ruch jednokierunkowy – od ul. Górczewskiej w stronę trasy S8. Dla kierowców wyznaczone zostały objazdy, autobusy zmienią trasy.