Aktualności

Aktualności

Filtry

 • Pożegnanie neonowych ptaków nad Wisłą
  Jeszcze do końca miesiąca można podziwiać Neonowe ptaki nad Wisłą w okolicy pawilonu MSN. W czwartek, 25 kwietnia, odbędzie się finisaż wystawy i spotkanie z twórcami. To jednak nie koniec historii neonowych ptaków – dzielnica Wisła zapowiada, że jesienią znów oświecą nadwiślański bulwar.
 • Nominacje do 17. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
  Dziś, w Światowy Dzień Książki, ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jury wskazało 15 najlepszych książek minionego roku w pięciu kategoriach. Laureatów poznamy w czerwcu.
 • Ręce dwóch osób w rękawiczkach trzymających i oglądających znaleziska (skorupy naczyń) na terenie wykopalisk archeologicznych w metrze Średniowieczne znaleziska na budowie metra
  Fragmenty zdobionej ceramiki, kości zwierzęce czy osełka – to najnowsze odkrycia na budowie bemowskiego odcinka linii M2. Z tych znalezisk wyłania się obraz codziennego życia, które w XV wieku prowadzili w tym rejonie mieszkańcy podwarszawskich osad w czasach Władysława Jagiełły.
 • Dzieje się przy ul. Korotyńskiego
  Na Ochocie, przy ul. Korotyńskiego 13, dobiegają końca prace związane z budową Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W nowo powstałym budynku działać będą m.in. sale aktywności ruchowej, pracownie, placówka opiekuńczo-wychowawcza, żłobek i ogólnodostępna kawiarnia.
 • Panele fotowoltaiczne pokrywające cały dach budynku w Warszawie Zdobądź dotację na OZE
  Kończy się nabór wniosków na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii. Warszawiacy, którzy chcą uzyskać wsparcie miasta na ten cel, mają jeszcze tydzień na złożenie wniosku. Dokumenty przyjmowane są do 30 kwietnia.
 • Kobieta w szarym garniturze wręcza nastolatkowi ubranemu w białą koszulę dyplom Nagrody za otwartość i uważność
  Już po raz 5. wyłoniono laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana. Wyróżnienie przyznawane jest stołecznym placówkom edukacyjnym za promowanie pozytywnych wzorców społecznych, rozwijanie empatii i budowanie etyki życia społecznego.
 • Kadr z filmu Czas na dokument
  190 – tyle filmów z całego świata będzie można zobaczyć podczas zbliżającego się festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Wyselekcjonowane dokumenty dotyczą różnych tematów – od ekologii, przez sztukę, społeczeństwo, politykę aż po psychologię i sport. Tegoroczne święto dokumentu odbędzie się w warszawskich kinach między 10 a 19 maja, a następnie online – od 21 maja do 3 czerwca na mdag.pl.
 • Warszawa kwitnie z budżetem obywatelskim Warszawa kwitnie z budżetem obywatelskim
  11. edycja budżetu obywatelskiego jest na etapie oceny zgłoszonych projektów. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie warto przyjrzeć się ubiegłorocznym realizacjom. Dzięki pomysłom warszawianek i warszawiaków realizowane są m.in. liczne projekty nasadzeniowe.
 • Kolejne Warszawskie Konserwacje za nami
  Tegoroczne „Warszawskie Konserwacje” odbyły się po raz 8. Pomimo kapryśnej pogody zebrało się spore grono miłośników warszawskich zabytków. W wydarzeniu wzięli udział również konserwatorzy i wykonawcy, którzy pracowali przy renowacjach i remontach. Opowiadali o ciekawych stronach różnych projektów i zastosowanych technikach.
 • Warszawa uczciła bohaterów powstania w getcie warszawskim
  Pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego przed Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyły się uroczystości związane z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przedstawiciele władz miasta, środowisk artystycznych i delegacji zagranicznych złożyli kwiaty, a w całej Warszawie zabrzmiały syreny upamiętniające zryw sprzed 81 lat.
 • Centrum Wielokulturowe Warszawa uruchamia Fundusz Różnorodności Społecznej
  Inicjatywa pod nazwą „Fundusz Różnorodności Społecznej m.st. Warszawy” to nowa platforma współpracy pomiędzy samorządem a szerokim gronem przedsiębiorców, którzy chcą mieć realny wpływ na lokalną społeczność i najbliższe otoczenie.
 • żółty duży żonkil na słupie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
  Jutro, 19 kwietnia, przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia wolontariusze będą wręczać mieszkańcom Warszawy symboliczne papierowe żonkile, a aby uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń. O 12:00 zostaną włączone syreny systemu ostrzegania i alarmowania.
 • przez kotarę widać siedzących przy stoliku ludzi Czas na 44. Warszawskie Spotkania Teatralne!
  Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 44. Warszawskie Spotkania Teatralne. Wyczekiwane przez warszawskich widzów wydarzenie odbędzie się w dniach 18 maja – 1 czerwca. W programie wiele spektakli, które w minionym sezonie szczególnie zaznaczyły się na teatralnej mapie Polski. Festiwalowe przedstawienia będą wystawiane na dużej i małej scenie Teatru Dramatycznego i Scenie Przodownik przy ul. Olesińskiej.
 • Centrum Przedsiębiorczości Smolna Miejski cowork na Powiślu
  Trwa nabór chętnych na korzystanie z przestrzeni coworkingowej w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Miasto oferuje wynajem biurka w budynku zlokalizowanym w parku Karola Beyera.
 • Grupa rolkarzy w kamizelkach odblaskowych podczas przejazdu Nightskating Warszawa Rolkarze i wrotkarze ruszają na trasę
  Warszawscy rolkarze i wrotkarze rozpoczynają kolejny sezon wieczornych przejazdów po stolicy. Pierwsza impreza z cyklu Nightskating Warszawa odbędzie się już w sobotę 20 kwietnia. Uczestnicy tradycyjnie spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, a stamtąd ruszą na trasę, która wytyczona została ulicami Śródmieścia, Mokotowa, Ochoty i Woli.
 • Dla dużych i dla małych – Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy
  Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending – to tylko część z ponad stu dwudziestu wydarzeń w ramach tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Festiwal wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia.
 • Dwoje strażników miejskich w mundurach jedzie na rowerach po Moście Świętokrzyskim Zdrowo-rowerowo – piknik Straży Miejskiej
  Już w najbliższą sobotę okazja, by rozpocząć sezon rowerowy razem ze Strażą Miejską m.st. Warszawy. Strażnicy przygotowali wiele atrakcji podczas pikniku „Zdrowo-rowerowo”, który odbędzie się w ich siedzibie przy ul. Sołtyka na Woli.
 • Widok z drona na park Pole Mokotowskie i rozbetonowany staw. Na drugim planie panorama miasta Mniej betonu, więcej zieleni
  Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
 • Kilka warszawskich kart miejskich WTP rozsypanych obok siebie 20 lat Polski w UE – zaprojektuj kartę miejską i przejdź do historii
  20 lat temu Polska została członkiem Unii Europejskiej. Wydarzenie to zmieniło cały nasz kraj, wpłynęło na rozwój stołecznego transportu publicznego. Dlatego z okazji przypadającej na 1 maja rocznicy, Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs na projekt wzoru Warszawskiej Karty Miejskiej. Najlepsza praca nawiązująca do tego jubileuszu zostanie nagrodzona 90-dniowym biletem.
 • Ruiny przy ul. Dzielnej w 1945 r. Historia getta w Muzeum Warszawy
  Jutro, 17 kwietnia, w ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, w Muzeum Warszawy zostanie otwarta nowa część wystawy głównej. Gabinet „Świadectwa z getta warszawskiego” pokazuje moment przemiany tętniącego życiem obszaru dzielnicy północnej w morze ruin, którym stała się Warszawa w czasie II wojny światowej.